Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Fredrik Lindgren/ FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa będzie miał dziś wieczorem bardzo trudne zadanie. Nie dość, że na obiekt Lwów przyjeżdżają rozpędzeni żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów, to do tego gospodarze nie przystąpią do zmagań w pełnym składzie. O przerwie od żużla poinformował Fredrik Lindgren.

 

Szwed podjął taką decyzją po konsultacjach ze swoim lekarzem. Jak się okazuje, u dwukrotnego medalisty indywidualnych mistrzostw świata ponownie wykryto dolegliwości, o których obszernie opowiadał w zeszłym roku.

– Po konsultacjach z lekarzem postanowiliśmy wstrzymać nasz sezon na kilka tygodni. Ubiegły rok zakończył się dla mnie przedwcześnie po walce z powikłaniami covidowymi. W ciągu ostatnich kilku tygodni objawy duszności pojawiły się ponownie. Mam nadzieję, że dzięki temu, że trochę zwolniłem będę mógł powrócić do zdrowia, zacząć się ścigać i dokończyć sezon 2022. Życzę powodzenia moim klubom Włókniarzowi Częstochowa i Västervik Speedway – napisał Lindgren w mediach społecznościowych.

W tegorocznych rozgrywkach Lindgren jest szesnastym najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Jego średnia to 1,881 punktu na bieg. Jest to drugi najlepszy wynik w ekipie Włókniarza.