Craig Cook. Fot: GB Speedway Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Workington Comets mają spory problem. Drużyna, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała o włamaniu na ich domowy obiekt. Straty są szacowane na blisko tysiące funtów, a klub prosi o pomoc.

 

Workington Comets notują świetny sezon w SGB Championship. Zespół, w przeciwieństwie do większości ośrodków, stawia na doświadczenie połączone z młodymi i gniewnymi żużlowcami. Antti Vuolas, Tate Zischke, SamMcGurk oraz Celina Liebmann stanowią świetne uzupełnienie do Craiga Cooka, Clausa Vissinga oraz Troy’a Batchelora. Zespół wznosi na wyżyny, zapewniając sobie awans do półfinału BSN Series oraz znajduje się na szczycie ligowej tabeli. Ostatnio pokonali oni Oxford Cheetahs, ale kilka dni później doszło do nieprzyjemnego zdarzenia.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Comets, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowały kibiców o wkradnięciu się na obiekt Northside. Nieproszeni goście pojawili się na domowym torze w środę 29 maja, a do zdarzenia miało dojść w godzinach porannych. Zdaniem klubu, celem ataku był magazyn ze sprzętem potrzebnym do dbania o tor. Mowa również o kosiarkach, elektronarzędziach i pozostałym wyposażeniu, które jest niezbędne do dalszego funkcjonowania klubu.

Żużel. Władze zdecydowały! Duże kary po skandalu w Gorzowie!

Żużel. Gomólski wywalczył miejsce w składzie. „Mam nadzieję, że to utrzyma”

Straty oszacowano na tysiące funtów i obejmują skradziony sprzęt. Obecnie trwa dochodzenie policyjne, mające na celu znalezienie sprawców i postawienie im zarzutów. Workington Comets nie mają zamiaru czekać na dalszy przebieg wydarzeń. Planowany powrót do jazdy na Northside to 15 czerwca, kiedy to przyjedzie zespół Plymouth Gladiators. Jednakże klub prosi o pomoc osoby, które mogły widzieć przebieg zdarzenia bądź widziały coś podejrzanego. Nawet najmniejsza poszlaka może pomóc w zlokalizowaniu złodziei, a skradziony sprzęt może wróci na należyte miejsce. Takie osoby są proszone o kontrakt z klubem bądź bezpośrednio z odziałem policji w Cumbrii. Dla znalazcy sprzętu przewidziana jest nagroda pieniężna.