Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po wielu miesiącach starań, można ogłosić duży sukces. Pierwszy mecz żużlowy sędziowany przez kobietę zostanie zapamiętany już na zawsze. Także dzięki Waszej pomocy Pani Irena Nadolna-Szatyłowska zostanie wpisana do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa.

 

O możliwości pomocy Pani Irenie wspominaliśmy wielokrotnie. Najpierw trwały poszukiwania dokumentów oraz świadków meczu pomiędzy Stalą Toruń a Tramwajarzem Łódź z 6 września 1964 roku. Potem niezbędna okazała się zbiórka na pokrycie wszelkich formalności.

Żużel. Zmarzlik otwiera listę plac w GP. Woffinden przedostatni – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Mecz się nie zaczął, a stadion Motoru… eksplodował z radości! Wielkie święto w Lublinie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Dziś wiadomo już, że misja została zakończona sukcesem i Polka będzie miała wpis w słynnej Księdze Rekordów Guinnessa. Zostało to potwierdzone na oficjalnym profilu byłej arbiter. – Irena Nadolna-Szatyłowska zostanie wpisana do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa jako pierwsza na świecie kobieta – sędzia żużlowa! Dzięki temu zarówno ona sama jak i jej osiągnięcia nie zostaną zapomniane! Jesteśmy wzruszone, przeogromnie wdzięczne i dumne za Jej sukces! – napisano we wpisie z podziękowaniami.


My również przyłączamy się do podziękowań za pomoc w zrealizowaniu tego symbolicznego wydarzenia, które było marzeniem byłej arbiter. Pani Irena obecnie ma 92 lata. Mieszka w Gdańsku i nadal ogląda żużel w telewizji. Bardzo się cieszymy, że otrzymała taki prezent.