Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Michał Świącik. Foto: Kamil Woldański
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Eltrox Włókniarz Częstochowa wykonał ruch, który może być istotny dla decyzji federacji odnośnie startów Rosjan w polskich rozgrywkach. Władze klubu postanowiły zawiesić współpracę z Maksimem Sirotkinem, niedawno zakontraktowanym zawodnikiem do drużyny U-24.

 

Z Rosjaninem w Częstochowie wiązane są spore nadzieje. Żużlowiec osiągał sukcesy w kraju i miał błysnąć w zespole U-24. Na ten moment te plany trzeba jednak odłożyć. Eltrox Włókniarz zdecydował, że przez wzgląd na wojnę na Ukrainie nie umożliwi zarobkowania rosyjskim zawodnikom.

– Szanowni Państwo, w związku z nadzwyczajną sytuacją, związaną z atakiem Rosjan na naszych wschodnich sąsiadów, jako klub Włókniarz Częstochowa wyrażamy swoją solidarność z obywatelami Ukrainy i mówimy stanowcze NIE dla udostępniania swoich ośrodków, wspierania rozwoju oraz umożliwiania zarobkowania zawodnikom rosyjskim. Tym samym zawieszamy swoją współpracę z zakontraktowanym przez nas zawodnikiem rosyjskim – Maksimem Sirotkinem. Chęć budowania wyników sportowych i dostarczania rozrywki Kibicom nie może przesłonić podstawowych i najważniejszych wartości ludzkich – napisano w klubowym komunikacie.

Przypomnijmy, że Sirotkin to jeden z kilku zawodników, którzy są w ekstraligowych klubach. Przedstawicieli z Rosji mają także Apator Toruń, Betard Sparta Wrocław i Motor Lublin. Przemysław Termiński, właściciel toruńskiego klubu, zadeklarował na naszych łamach, że liczy na start swojego zawodnika – Emila Sajfutdinowa.