Bartłomiej Kowalski. Foto: Radek Kalina/Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę 24 lipca francuskie Macon będzie gościć zawodników walczących o mistrzostwo Europy par. Polskie nominacje na ten turniej uległy wymuszonej zmianie.

 

Polacy będą bronić wywalczonego w ubiegłym roku złotego medalu. Wtedy w Terenzano złoto zdobyli Jakub Jamróg wraz z Wiktorem Trofimowem i Mateuszem Cierniakiem na rezerwie.

Tym razem Rafał Dobrucki awizował Grzegorza Zengotę i Tobiasza Musielaka. Rolę zawodnika rezerwowego miał pełnić Jakub Jamróg, który w ubiegłorocznym finale zaprezentował się bardzo dobrze, przywożąc komplet punktów. Wiemy już, że Tobiasz Musielak nie będzie startował w tych zawodach. W sobotę bowiem zmarł jego ojciec – Damian. Sam zawodnik do końca wahał się z decyzją o starcie w meczu ligowym z Orłem Łódź. Zdecydował jednak o starcie, kapitalnie się przy tym prezentując. Za pomocą mediów społecznościowych dowiedzieliśmy się, że swój występ zadedykował właśnie zmarłemu tacie. 

Musielaka w Macon zastąpi junior – Bartłomiej Kowalski. Młody zawodnik w ten sposób został nagrodzony za swoje dobre występy w 2. Lidze Żużlowej, w której może pochwalić się średnią na poziomie 2,286 pkt. na bieg.

Składy na finał MEP:

Polska:
1. Bartłomiej Kowalski
2. Grzegorz Zengota
15. Jakub Jamróg

Dania:
3. Mads Hansen
4. Jonas Seifert-Salk
16. Kevin J. Pedersen

Francja:
5. David Bellego
6. Dimitri Berge
17. Steven Goret

Wielka Brytania:
7. Adam Ellis
8. Chris Harris
18. Tom Brennan

Włochy:
9. Nicolas Covatti
10. Paco Castagna
19. Nicolas Vicentin

Łotwa:
11. Andrzej Lebiediew
12. Jewgienij Kostygow
20. –

Czechy:
13. Vaclav Milik
14. Jan Kvech
21. Petr Chlupac

PATRYK KRAWCZUK