Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bardzo istotne informacje płyną z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Ekipa Gołębi zastosuje „zastępstwo zawodnika” za Jasona Doyle’a, a to oznacza, że Australijczyka nie zobaczymy w najbliższym czasie na torze. Kangur nie weźmie udziału w rundzie cyklu Grand Prix w Pradze.

 

W ostatnich dniach bardzo dużo się mówiło o tym, jaką decyzję podejmie Jason Doyle. W awizowanych składach na wtorkowe starcie z ebut.pl Stalą Gorzów Australijczyka nie było i kibice zaczęli mu zarzucać, że liczy się dla niego tylko cykl Grand Prix. Ostatecznie jednak Australijczyk zgodził się na dłuższe zwolnienie lekarskie, co daje możliwość „zastępstwa zawodnika”. Grudziądzanie skorzystają z niej w derbach z KS Apatorem Toruń.

Żużel. Starcie ze Stalą powie prawdę o Sparcie? Śledź: To dla nas ważny sprawdzian – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kibice wściekli na Doyle’a. Ten ostro im odpowiada! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Informujemy, że w związku z kontuzją naszego kapitana Jasona Doyle’a drużyna w dzisiejszych derbach #GRUTOR będzie korzystała z przepisu o Zastępstwie Zawodnika. Jasonowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Trzymaj się, czekamy na Ciebie! – napisano w oficjalnym komunikacie.


Taki ruch zdecydowanie zwiększa możliwości taktyczne sztabu Gołębi. Patrząc na niezłą formę na domowym torze kilku zawodników, można zakładać, że „ZZ” w pewnym stopniu zrekompensuje nieobecność mistrza świata z 2017 roku.

Przypomnijmy, że Derby Kujaw i Pomorza zaplanowane są na niedzielę, na godz. 19.15. Transmisja tego spotkania w Canal+Sport.