Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątek – 23 lipca – o godzinie 16 rozpocznie się rewanżowe spotkanie pomiędzy Landshut Devils a Lokomotivem Daugavpils. Oba zespoły aspirują do fazy play-off w 2. Lidze Żużlowej. Drużyna z Dyneburga ma pięciopunktową przewagę nad Diabłami i właściwie może już się przygotowywać do barażów. Ekipa z Landshut plasuje się na czwartym miejscu. Spotkanie jest na tyle istotne, że z uwagą będą mu się przyglądać nie tylko fani zespołu z Landshut i Daugavpils, ale też ekipy z Poznania i Rzeszowa. Ewentualna porażka Niemców, może otworzyć innym drużynom furtkę do fazy finałowej.

 

Przypomnijmy, że oba zespoły zmierzyły się ze sobą 8 maja podczas 12. kolejki 2 Ligi żużlowej. Pierwotnie był to pierwszy mecz sezonu, rozgrywany w ramach 1. kolejki, jednak później wywrócono terminarz do góry nogami ze względu na dołączenie do rozgrywek Wolfe Wittstock. W pierwszym starciu górą był zespół z Daugvapils, zwyciężając w stosunku 47:42. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się wtedy Jewgienij Kostygow (11+2 w pięciu startach). Po stronie gości z Landshut bardzo dobrze zaprezentował się lider zespołu, Kai Huckenbeck przywożąc 14 punktów i bonus w sześciu startach. Dodajmy jeszcze, że Diabły musiały radzić sobie bez Martina Smolinskiego i Dimitriego Berge.

Ostatnie spotkanie ekipy z Landshut odbyło się 17 lipca, a Diabły pojedynkowały się wtedy ze Skorpionami z Poznania. Mecz do pewnego momentu był dosyć interesujący, ostatecznie jednak zakończył się wysoką wygraną gospodarzy 58:32. Najlepiej zaprezentował się iDmitri Berge, który zdobył 14 punktów w pięciu startach. Śmiało można rzec, że tercet Berge, Smoliński i Huckenbeck, na swoim torze może być nie do zatrzymania. Jeśli do tej trójki dołączymy juniorów w postaci mocnego Bloedorna oraz pozostałych seniorów, którzy są dobrze spasowani ze swoim torem, to Diabły bez wątpienia są kandydatami do zwycięstwa w tym meczu.

Spoglądając na drużynę z Dyneburga, nie możemy nie wspomnieć o juniorach, których kolejne generacje wypuszczane są do składu zespołu. Lokomotiv w tym sezonie jeździ najczęściej swoimi krajowymi zawodnikami, chociaż szanse na występ dostawali również Thomas H. Jonasson oraz Hans Andersen, chociaż tego drugiego zabraknie ze względu na kolizję terminów z ligą angielską. Ostatni mecz ekipy Daugavpills odbył się 16 lipca.

Na pewno w nadchodzącym spotkaniu nie będziemy narzekać na brak emocji, ponieważ oba zespoły na przestrzeni całego sezonu prezentują się dość dobrze. Poza wpadką na początku sezonu z Kolejarzem Opole, ekipa z Landshut na swoim torze odprawia kolejnych rywali. Lokomotiv także jest solidny, ale ostatnio nie uległ się wpadki w postaci wyjazdowej porażki z PSŻ-em Poznań.

3. kolejka 2. Ligi Żużlowej – Trans MF Landshut Devils – Optibet Lokomotiv Daugavpils – 23 lipca – godz. 16

Trans MF Landshut Devils
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Tobias Busch
12. Martin Smolinski
13. Dimitri Berge
14.
15. Norick Bloedorn

Optibet Lokomotiv
1. Jewgienij Kostygow
2. Ricard Ansviesulis
3. Tomas H. Jonasson
4. Danił Kołodinski
5. Oleg Michaiłow
6. Francis Gusts
7.

PATRYK KRAWCZUK