Główny partner portalu

fot. Polonia Bydgoszcz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą sobotę – 12 czerwca – na stadionie Polonii w Bydgoszczy odbędzie się pierwsza runda tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Dziką kartę na te zawody otrzymał reprezentant miejscowego klubu – Wadim Tarasienko.

 

Sobotni turniej w Bydgoszczy to kolejne zawody w ramach Tauron SEC w tym mieście, a zeszłoroczna impreza zebrała bardzo pozytywne recenzje. – Komfort kibiców jest bardzo istotny, dlatego nasz stadion wygląda coraz lepiej. Najważniejszy jest jednak tor, dla mnie to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tor w Polsce. W Bydgoszczy można wyprzedzać różnymi ścieżkami. Cieszę się, że One Sport nam zaufał, że znowu możemy gościć Indywidualne Mistrzostwa Europy w naszym mieście. Liczę na świetne ściganie. Dla mnie równie ważnym czynnikiem jest to, że największa telewizja sportowa świata, Eurosport pokaże te zawody – przyznaje prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

– Pamiętamy poprzedni finał SEC z zeszłego roku, to były jedne z najlepszych zawodów, jakie oglądałem. Z powodu pandemii udało nam się rozegrać tylko SEC Challenge, ale obsada, która pojedzie w tym roku jest naprawdę na najwyższym poziomie. Mamy naprawdę interesujących zawodników, walczaków, którzy chcą coś osiągnąć w tym sporcie, no i oczywiście awansować do Grand Prix. Tutaj trzeba być naprawdę regularnym, żeby zdobyć tytuł i awansować do mistrzostw świata – dodaje Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe i przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Liczymy na kolejne świetne zawody. Jest znakomita stawka, ale mogę tylko ubolewać, że w Bydgoszczy nie wystartuje nasz zawodnik, David Bellego, który doznał kontuzji. Jestem przekonany, że kibice, którzy zasiądą na trybunach stadionu będą świadkami niesamowitych emocji – zaznacza Jerzy Kanclerz, prezes Polonia Bydgoszcz. A Francuz, który notabene miał brać udział w konferencji przed tymi zawodami, urazu obojczyka doznał w niedzielnym meczu w Rybniku, gdzie uczestniczył w groźnej kraksie z Grzegorzem Zengotą. Pierwszym rezerwowym jest Jacob Thorssell i on zastąpi Francuza na stadionie Polonii. Zawodnikami rezerwowymi będą Mateusz Tonder oraz Wiktor Przyjemski, a dziką kartę otrzymał Wadim Tarasienko.

– Po pierwsze chciałbym podziękować za dziką kartę na tak prestiżowy turniej. Chcę pokazać to, na co mnie stać. Będę mocno pracował w parkingu, na torze, żeby zaprezentować się jak najlepiej. Bydgoski owal jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko się dopasować i na start i na trasę. Często jest tak, że ci co dobrze wystartowali nie mogą znaleźć prędkości w polu, albo odwrotnie. Trzeba pilnować tego, co będzie się działo na torze – komentuje Tarasienko.

Początek zawodów w środę, 12 czerwca, o godzinie 19:30. Transmisja w Eurosporcie.