Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Glasgow Tigers Speedway zaprasza wszystkich kibiców czarnego sportu do obejrzenia rundy kwalifikacyjnej do cyklu Grand Prix, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 czasu polskiego. Polaków na arenie w Glasgow reprezentował będzie Tobiasz Musielak, lider Cellfast Wilków Krosno. Organizatorzy zawodów udostępnili link do transmisji na żywo, dzięki której polscy kibice będą mogli śledzić poczynania jedynego Polaka w stawce, popularnego Tofika. 

 

Tobiasz Musielak na początku sezonu 2021 podpisał kontrakt z beniaminkiem eWinner 1. ligi, Cellfast Wilkami Krosno. Już od pierwszego występu stał się niekwestionowanym liderem formacji seniorskiej krośnieńskiego klubu. Praca, jaką wykonał popularny Tofik została doceniona i już w najbliższą sobotę powalczy o najbardziej prestiżową nagrodę, czyli awans do cyklu Grand Prix 2022. Na tę okazję, wspólnie z zawodnikiem wymyśliliśmy „hasztag” #WspierajTofika, dzięki któremu kibice w Polsce mogą okazać wsparcie w walce Tobiasza Musielaka o Speedway Grand Prix.

– Na początku dziękuję trenerowi Dobruckiemu oraz federacji za wyróżnienie mnie w ten sposób. Przy tej okazji zostałem powołany do kadry, co mnie napawa dumą, ale i motywuje do pracy. Byłem nieco zaskoczony choć w tym roku moje wyniki rzeczywiście mogą być zaskoczeniem dla wielu. Dla mnie jednak nie, bo wiem na co mnie stać, na co wspólnie z teamem pracujemy. Mam nadzieję, że to dopiero początek… Sama podróż ma swoje trudności. Wciąż mamy pandemię, Wielka Brytania opuściła szeregi Unii Europejskiej. Nie lada to wyzwanie, także logistyczne, ale i z tym sobie poradziłem. Przy tej okazji chciałbym podziękować Brady’emu Kurtzowi, który wypożyczy mi swój sprzęt na miejscu, mechanika oraz busa. Same loty to już nie taki problem choć zbyt wiele ich nie ma w obecnej sytuacji. Z pomocą jednak ruszyła firma Cellfast, która podstawi awionetkę na lotnisku we Wrocławiu i stamtąd wraz z Rasmusem Jensenem przedostaniemy się do Gdańska. Będzie ciekawie! Liczę na doping polskich kibiców – mówi nam Tobiasz Musielak.

– Wspieramy wszystkich Polaków walczących o awans do tak prestiżowego cyklu, jakim jest Speedway Grand Prix. Tobiasz Musielak od jakiegoś czasu imponuje nam swoją ciężką pracą, która przynosi oczekiwane efekty. W sezonie 2021 zawodnik Wilków Krosno stanowi idealne potwierdzenie maksymy życiowej, że chcieć to znaczy móc. Hasztag #WspierajTofika wymyśliliśmy wspólnie z zawodnikiem, aby choć mentalnie wspomóc go w walce w odległym Glasgow – powiedział Łukasz Malaka, menedżer portalu PoBandzie.

Wszyscy kibice zainteresowani śledzeniem na żywo zawodów w Glasgow mogą wykupić dostęp do transmisji pod poniższym linkiem. Koszt wykupienia specjalnego streama wynosi 14,95 funtów brytyjskich.

http://tv.glasgowtigers.co.uk

Lista startowa sobotnich zawodów w Glasgow prezentuje się następująco:

1. Lewis Kerr (Wielka Brytania)
2. Steven Goret (Francja)
3. Broc Nicol (Stany Zjednoczone)
4. Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia)
5. Charles Wright (Wielka Brytania)
6. Luke Becker (Stany Zjednoczone)
7. Nicolai Klindt (Dania)
8. Tero Aarnio (Finlandia)
9. Tobiasz Musielak (Polska)
10. Erik Riss (Niemcy)
11. Chris Holder (Australia)
12. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
13. Max Ruml (Stany Zjednoczone)
14. Lasse Fredriksen (Norwegia)
15. Rasmus Jensen (Dania)
16. Jaimon Lidsey (Australia)

17. Tom Brennan (Wielka Brytania)
18. Drew Kemp (Wielka Brytania)

Spośród wszystkich uczestników turnieju, awans do Grand Prix Challenge zapewni sobie czterech najlepszych zawodników. Start zawodów 19 czerwca o godzinie 20:00 czasu polskiego (19:00 lok.)

#wspierajtofika

SEBASTIAN SIREK