Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W Ostrowie Wielkopolskim powstanie warsztat dla młodzieżowców. Juniorzy ostrowskiego klubu będą mieli lepsze warunku do pracy przy sprzęcie, a całe przedsięwzięcie powstanie w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt „warsztat żużlowy dla młodzieżowców TŻ Ostrovia” został zakwalifikowany do realizacji z drugiego miejsca w głosowaniu, zbierając 1692 głosy. Inicjatorem projektu, który będzie kosztował 300 tysięcy złotych, jest Arkadiusz Sodkiewicz, ostrowski radny, który jest także kibicem żużla.

– To ogromny sukces ostrowskiego żużla. Zawsze mówiło się, że na żużel chodzą mieszkańcy powiatu ostrowskiego. To głosowanie udowadnia, że żużel kochają ostrowianie, którzy mogli głosować w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim. Wielkie słowa podziękowania dla każdego, kto oddał głos i namówił do tego samego swojego znajomego. Współtwórcą tego projektu i wielkiego sukcesu jest przede wszystkim Arkadiusz Sodkiewicz, któremu szczególnie chcę podziękować – zaznacza prezes Ostrovii, Waldemar Górski, na łamach klubowych mediów.

W ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowano dwa zadania do realizacji w roku 2021 – żużlowy warsztat, a także „tajemniczy ogród” na osiedlu Pruślin, który otrzymał 1773 głosy.

Młodzieżowcy Arged Malesa Ostrovii do tej pory zajmowali mały i skromny warsztat. Teraz – po realizacji zadania – będą mieli o wiele lepsze warunki do pracy przy sprzęcie. Wręcz ekstraligowe.