Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W miniony weekend uroczyście otworzono Galerię Sław “Hot Shoe” w Las Vegas. Na uroczystości w światowej stolicy hazardu pojawiło się blisko dziewięćset osób. 

“Hot Shoe Hall of Fame” to miejsce upamiętniające amerykańskie sukcesy między innymi na żużlu. Założył je w 2020 roku legendarny Gene Woods oraz Skip Johnson. Do tej pory do Galerii Sław wprowadzono blisko dwieście osób związanych ze sportem żużlowym. Każdy z uhonorowanych otrzymuje symboliczną, żużlową łyżwę. To właśnie przez nią zawodnicy uprawiający żużel nosili w Ameryce przydomek „Hot Shoes”. Podczas uroczystości nie zabrakło legend amerykańskiego żużla. Obecny był Mike Bast czy legendarny spiker – Larry Huffmann. Za całokształt osiągnięć podczas weekendu uhonorowany został słynny motocyklista, Kenny Roberts.

– To był wspaniały weekend. Mogliśmy wszyscy spotkać się po latach i powspominać. Dzięki temu miejscu, tak naprawdę wszyscy przenieśliśmy się w czasie i wróciliśmy do tych lat, kiedy byliśmy piękni, młodzi i walczyliśmy na torach. Mogliśmy na spokojnie usiąść, porozmawiać i powspominać. To była przednia impreza, ale to, co wydarzyło się w miniony weekend w Vegas, musi zostać w Vegas – mówi ze śmiechem były żużlowiec, Jim Fishback. 

Galeria Sław Hot Shoes znajduje się na terenie Las Vegas Fremont Experience.

Gene Woods oraz Kenny Roberts