Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mocno na swoje szanse pracuje w tym roku Michał Curzytek. 22-latek, choć przed sezonem, niewiele na to wskazywało, okazuje się mocną konkurencją do składu dla Jana Kvecha. Meczu w Toruniu nie będzie jednak wspominał miło. Po upadku na początku meczu został odwieziony do szpitala.

 

Kibice zielonogórzan długo domagali się Curzytka w składzie. Czech nie spełnia bowiem pokładanych w nim nadziei, a Polak błyszczy w U-24 Ekstralidze i wykorzystuje szanse w zmaganiach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. W niedzielę w końcu fani zobaczyli zawodnika od początku spotkania.

Żużel. Bjerre to za mało, Orzeł znów wygrywa! Wilki coraz słabsze! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wymowne zachowanie wściekłego Pedersena! Bił brawo sędziemu! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Niestety trzecia gonitwa zakończyła się fatalnie dla młodego żużlowca. Zaraz po starcie było bardzo ciasno. Piotr Pawlicki nieco poszerzył tor jazdy, a Emil Sajfutdinow i Michał Curzytek sczepili się motocyklami. Po chwili ten drugi wpadł z motocyklem w bandę. Wyjechała do niego karetka, ale żużlowiec, utykając i przy pomocy sztabu zszedł do parku maszyn.

Pierwsze komunikaty były szokujące, bo zawodnik ledwo chodził, a… miał być zdolny do jazdy. Przed biegiem 12. Julia Pożarlik, reporterka Canal+Sport, przekazała na antenie, że żużlowiec został odwieziony do szpitala.

O stanie zdrowia zawodnika będziemy informować.