fot: Benny Skou / Facebook
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Unia Tarnów jest bliska skompletowania kadry na sezon 2023. Do zespołu prowadzonego przez Stanisława Burzę dołącza kolejny Duńczyk, a jest nim 32-letni Rene Bach, który ostatni sezon spędził w łotewskim Lokomotiv Daugavpils.

 

Dla Rene Bacha tegoroczny sezon był bardzo pechowy. Po dobrym początku sezonu w polskiej lidze, Duńczyk uczestniczył w bardzo groźnym wypadku wraz ze swoim rodakiem, Nicki Pedersenem. Dla 32-latka skończyło się to bardzo źle, ponieważ na skutek upadku złamał kość udową, przez co stracił resztę sezonu. Mimo wszystko rozgrywki w polskiej lidze zakończył ze średnią 2,15 pkt/bieg i wciąż jest to zawodnik, którego stać na bardzo dobre wyniki na drugoligowym froncie.

Tym samym jest to trzeci Duńczyk zakontraktowany przez Unię Tarnów na sezon 2023. Wcześniej na przedłużenie kontraktu zdecydował się Kenneth Hansen, a także William Drejer, który został ściągnięty w trakcie sezonu i okazał się rewelacją rozgrywek. W klubie z Małopolski startować będzie także Piotr Świercz, a wkrótce najprawdopodobniej dołączą Ernest Koza oraz Peter Ljung.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Podsumowanie 3. dnia okienka transferowego – magicznie we Wrocławiu, powrót w Lesznie, szpileczki w Rawiczu

Żużel. Włókniarz z Michelsenem powalczy o złoto? „Będzie im trudniej niż w tym roku”