Główny partner portalu

Żużel. TVP jest jedną z opcji dla 2. Ligi, ale nie jedyną. Telewizja to obecnie jeden z najważniejszych tematów w GKSŻ

fot. Sabmar TV
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wciąż nie wiadomo, na antenie której stacji będą w przyszłym roku transmitowane spotkania 2. Ligi Żużlowej. Coraz głośniej mówi się o zaangażowaniu Telewizji Polskiej, ale jak przyznaje przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, nie jest to jedyna opcja dla najniższej klasy rozgrywkowej.

 

– Zapewniam, że rozmawiamy na temat transmisji meczów 2. Ligi Żużlowej. W tej chwili to dla nas jeden z najważniejszych tematów. Mogę potwierdzić, bo ostatnio sporo się o tym mówiło, że oferta trafiła również do Telewizji Polskiej – mówi na łamach serwisu polskizuzel.pl Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

– Zaproszenie do konkursu wyszło do TVP, ale zaznaczam, że w grę wchodzą także inne opcje. Jestem przekonany, że znajdziemy właściwe rozwiązanie, które zadowoli zarówno kluby, jak i kibiców w całym kraju – podkreśla szef polskiego żużla.

Przypomnijmy, że dwa ostatnie sezony mecze 2. Ligi Żużlowej były transmitowane w Motowizji. I nie jest wykluczone, że nadal zmagania drugoligowców będziemy oglądali na antenie tej stacji, ale w grze jest także wspomniana TVP, a także inne rozwiązania. A oficjalnego nadawcę powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Dodajmy, że Telewizja Polska w sezonie 2021 transmitowała m.in. turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, a także kryterium Asów w Bydgoszczy.