Ryan Douglas, fot. Apator Toruń

Zwycięstwem Ryana Douglasa zakończył się przemierowy turniej North Brisbane Masters, zorganizowany przez Darcy Warda. Zupełnie nowa formuła zawodów z udziałem 24 zawodników, rywalizujących w 24 wyścigach sprawdziła się.

Darcy Ward objął rolę promotora żużla w swoim lokalnym klubie North Brisbane w Australii. Jego celem jest rozwój młodzieży oraz ogólnie czarnego sportu w tym rejonie. Australijczyk nie próżnuje i zaledwie kilka tygodni po objęciu nowej funkcji zorgaizował pierwsze zawody o nazwie North Brisbane Masters. Główny turniej został poprzedzony rywalizacją najmłodszych.

W rywalizacji udział wzięło 24 zawodników, a same zawody skomentował Darcy Ward oraz Davey Watt. Premierowy turniej padł łupem Ryana Douglasa. Tuż za nim uplasował się Zaine Kennedy, a na najniższym stopniu podium stanął weteran, trzykrotny indywidualny mistrz świata, Jason Crump, który nie ukończył biegu finałowego. Wcześniej wykluczony został Nick Morris.