Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Energa Wybrzeże Gdańsk na ten moment jest czerwoną latarnią Metalkas 2. Ekstraligi i zdaniem wielu najpoważniejszym kandydatem do spadku. Działacze klubu znad morza nie załamują jednak rąk i robią wszystko, by poprawić wyniki drużyny. Przed wyjazdowym meczem w Krośnie drużyna trenowała na południu kraju.

 

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten sezon kibice Wybrzeża. W sześciu meczach Metalkas 2. Ekstraligi gdańszczanie zdołali wywalczyć tylko jeden punkt do ligowej tabeli. W sobotę zespół Cellfast Wilków zmierzy się z podopiecznymi Eryka Jóźwiaka i w tym meczu zawodnicy Wybrzeża również nie będą faworytami. Chcą jednak dać sobie szansę, a w uzyskaniu dobrego wyniku ma pomóc trening w Krakowie.

– Menedżer Eryk Jóźwiak korzystając z uprzejmości miejscowych działaczy, zorganizował drużynie dodatkowy trening w Krakowie. Celem było potrenowanie na torze o innej charakterystyce niż gdański – powiedział Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Energi Wybrzeża Gdańsk cytowany przez portal trojmiasto.pl

Żużel. Zengota odsunięty od składu. Zastąpi go Duńczyk

Żużel. Nowa platforma do oglądania IMŚ! Gdzie oglądać GP w Malilli? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Tor w Krakowie geometrią przypomina ten krośnieński, więc taki trening może przynieść sporo dobrego. Rzecz jasna wciąż będzie trudno o to, by Wybrzeże wywiozło z Krosna chociaż jeden punkt, choć były zawodnik gdańskiego klubu nie wyklucza niespodzianki.

– Nie stawiałbym Energi Wybrzeża na straconej pozycji. Pamiętam mecz z 2021 roku, kiedy Wilki weszły na zaplecze ekstraligi. Każdy mówił, że to bardzo ciężki teren, a gdańszczanom udało się wtedy wygrać 46:44. Czemu teraz tego nie powtórzyć, tym bardziej, że krośnianie pojadą bez lidera, Dmitriego Berge – powiedział Dariusz Stenka.

Języczkiem u wagi będzie z pewnością występ Krzysztofa Kasprzaka, który poprzedni sezon spędził właśnie w barwach Wilków. Co prawda nie zachwycił, lecz znajomość toru może mu pomóc w uzyskaniu dobrego wyniku. Początek meczu w Krośnie zaplanowano na 16:30.