Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Żużel. Treningi w Tarnowie receptą na sukces w Lublinie? Plan sztabu Sparty doskonale się sprawdził

Fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ekipa Betard Sparty Wrocław może być zadowolona z występu w Lublinie. Spartanie wywieźli z Alei Zygmuntowskich remis i będą faworytem w rewanżowym starciu finałowym. Dariusz Śledź przyznał, że kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku na zagadkowym lubelskim torze były treningi na innym obiekcie niż zazwyczaj.

 

Stadion w Lublinie spokojnie można określić mianem twierdzy. W rundzie zasadniczej żadnej z ekip nie udało się tam chociażby zremisować. Do kolejnej wygranej Koziołków na domowym obiekcie nie dopuścili jednak Spartanie. W czwartkowym pojedynku padł wynik 45:45.

– Myślę, że gdybyśmy mogli taki wynik przyjąć przed spotkaniem, to stawialibyśmy w ciemno. Oczywiście zwycięstwo było bardzo blisko, ale ten remis też jest bardzo dobrym wynikiem. On też nas cieszy – komentował opiekun wrocławskiej drużyny.

Formą w pierwszym spotkaniu o złoto błysnęła druga linia czterokrotnych mistrzów Polski. Daniel Bewley i Gleb Czugunow przywieźli razem 20 punktów i dwa bonusy. Lepszy od wspomnianych żużlowców w naszpikowanej gwiazdami Betard Sparty był tylko Maciej Janowski. Jak się okazuje, kluczem były treningi na stadionie tarnowskiej Unii.

– Byliśmy na treningu na obcym torze. Potrenowaliśmy sobie na twardym torze jakieś tam ustawienia i to zadziałało dzisiaj znakomicie. Myślę, że to jest właśnie to. Tam szukaliśmy ustawień na podobne warunki – wyjaśnił szkoleniowiec.

Teraz drużynę ze stolicy Dolnego Śląska czeka niezwykle ważny rewanż. Jeśli wrocławianie co najmniej zremisują z Motorem na Stadionie Olimpijskim, to zostaną nowymi mistrzami Polski.

– Na pewno przygotujemy się bardzo mocno do tego spotkania. Wprawdzie czasu nie zostało wiele, jednak przygotujemy się, bo spodziewamy się naprawdę ciężkiego meczu – podkreślił Śledź.