Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach dotyczących kolejnego spotkania „weteranów”, czyli byłych zawodników polskiego żużla. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że gorzowska tradycja zostanie podtrzymana.

 

29 czerwca w Gorzowie odbędzie się turniej Grand Prix. Dzień wcześniej legendy polskich torów zasiądą wspólnie przy stole. aby powspominać „stare” czasy. – Mieliśmy taki plan, aby nasze coroczne spotkania kontynuować i po raz kolejny nam się udało. W piątek, po SGP2, ponownie się wspólnie spotkamy, tym razem w gorzowskim hotelu Mieszko. Na liście zaproszonych gości jest obecnie około siedemdziesięciu byłych zawodników czarnego sportu – mówi nam współorganizator spotkania, Marek Towalski.

Żużel. Wilki mają swojego… wilka! Oryginalna rzeźba przy stadionie w Krośnie  – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zamiast medali będzie walka o utrzymanie?! „Potrafię sobie to wyobrazić” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Oprócz byłych zawodników gorzowskiej Stali pojawią się między innymi Jan Krzystyniak, Wojciech Żabiałowicz, Józef Jarmuła czy Mirosław Berliński. Nie zabraknie czynnych trenerów w postaci Rafała Dobruckiego czy Piotra Żyty. Na spotkaniu stawi się również były indywidualny mistrz świata, Egon Muller.

– Rozmawiałem z Egonem. Bardzo dziękuje za zaproszenie Stali Gorzów i oczywiście będzie „biesiadował” z nami. Tradycyjnie, jak co roku, mogę powiedzieć tyle, że spotkanie oficjalnie rozpocznie się o godzinie 20, a kiedy zakończy, to tego nie naprawdę nikt – dodaje Towalski.