Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. RzTŻ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Texom Stal Rzeszów – pod taką nazwą zespół ze stolicy Podkarpacia wystartuje w sezonie 2022. Rzeszowianie w środę ogłosili pozyskanie nowego sponsora tytularnego. 

 

Rzeszowianie do tej pory przedstawiali kolejnych zawodników, a teraz przyszła pora na jeden z najważniejszych z punktu widzenia działalności klubu ,,transferów”, czyli pozyskanie sponsora tytularnego.

Co skłoniło firmę Texom do większego wsparcia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego?

– W ostatnim czasie zarząd klubu przedstawił między innymi ,,Strategię Rozwoju Sportu Żużlowego na lata 2022-2032″. Pomysł bardzo nam się spodobał i przyjęliśmy go z dużą aprobatą. To także skłoniło nas do tego, by jeszcze bardziej zaangażować się we wsparcie klubu, by wyniki zespołu były jak najlepsze, a tym samym sam awans stał się bardziej realny – zaznacza wiceprezes nowego sponsora tytularnego rzeszowskiego speedwaya, Paweł Stochmal.

Do tej pory rzeszowianie zakontraktowali pięciu żużlowców – Huberta Łęgowika, Kevina Woelberta, Eduarda Krcmara oraz braci Gustava i Jonatana Grahnów.

– Jesteśmy zadowoleni – zakontraktowaliśmy Kevina Wölberta, który z pewnością będzie jednym z liderów drużyny. Pozostał z nami także Hubert Łęgowik, który był zadowolony z warunków i tego, jak układała się współpraca – mówi wiceprezes RzTŻ-u Łukasz Rojek.

– Są to naprawdę solidni zawodnicy. Okienko transferowe jeszcze trwa, a widać, że drugoligowe drużyny już kompletują składy, kontraktując bardzo dobrych zawodników. Jednak naszym zdaniem rzeszowska drużyna na tle innych klubów będzie równie mocna. Liczymy, że ten cel sportowy w postaci awansu zostanie osiągnięty – zaznacza prezes firmy Texom Krystian Woś.