fot. RzTŻ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Texom Stal Rzeszów – pod taką nazwą zespół ze stolicy Podkarpacia wystartuje w sezonie 2022. Rzeszowianie w środę ogłosili pozyskanie nowego sponsora tytularnego. 

 

Rzeszowianie do tej pory przedstawiali kolejnych zawodników, a teraz przyszła pora na jeden z najważniejszych z punktu widzenia działalności klubu ,,transferów”, czyli pozyskanie sponsora tytularnego.

Co skłoniło firmę Texom do większego wsparcia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego?

– W ostatnim czasie zarząd klubu przedstawił między innymi ,,Strategię Rozwoju Sportu Żużlowego na lata 2022-2032″. Pomysł bardzo nam się spodobał i przyjęliśmy go z dużą aprobatą. To także skłoniło nas do tego, by jeszcze bardziej zaangażować się we wsparcie klubu, by wyniki zespołu były jak najlepsze, a tym samym sam awans stał się bardziej realny – zaznacza wiceprezes nowego sponsora tytularnego rzeszowskiego speedwaya, Paweł Stochmal.

Do tej pory rzeszowianie zakontraktowali pięciu żużlowców – Huberta Łęgowika, Kevina Woelberta, Eduarda Krcmara oraz braci Gustava i Jonatana Grahnów.

– Jesteśmy zadowoleni – zakontraktowaliśmy Kevina Wölberta, który z pewnością będzie jednym z liderów drużyny. Pozostał z nami także Hubert Łęgowik, który był zadowolony z warunków i tego, jak układała się współpraca – mówi wiceprezes RzTŻ-u Łukasz Rojek.

– Są to naprawdę solidni zawodnicy. Okienko transferowe jeszcze trwa, a widać, że drugoligowe drużyny już kompletują składy, kontraktując bardzo dobrych zawodników. Jednak naszym zdaniem rzeszowska drużyna na tle innych klubów będzie równie mocna. Liczymy, że ten cel sportowy w postaci awansu zostanie osiągnięty – zaznacza prezes firmy Texom Krystian Woś.