Żużel. Ten bieg zapamiętają w Krośnie na lata! Zmarzlik milimetry przed Kołodziejem, szarża Janowskiego (WIDEO)

IMP Krosno. fot. Jakub Malec/Speedway Events
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Krośnieńscy kibice na pewno długo będą pamiętać wczorajsze zawody. 2. runda Canal+Online IMP okazała się wielkim sukcesem, zarówno pod kątem sportowym, jak i frekwencyjnym. Ozdobą turnieju był bieg barażowy, w którym świetną walkę stoczyli czołowi polscy żużlowcy.

 

W starciu o dwa wolne miejsca w finale rywalizowali Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Kacper Woryna. Początkowo na czele jechali przedstawiciele ekip z Gorzowa i Częstochowy. Cała czwórka jechała w bliskim kontakcie aż pod koniec trzeciego okrążenia zdefektował Woryna.

Niesamowite wydarzenia miały miejsce na ostatnim okrążeniu. Ogromną prędkość zbudował Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław pewnie przemknął obok Zmarzlika. Swój atak budował także Kołodziej, który najpierw wyszedł na zewnętrzną, a potem przyciął do wewnętrznej. Na kreskę wpadł niemal równo z dwukrotnymi mistrzem świata. Wtedy trybuny zadrżały z ekscytacji.

Co ważne, nie był to jedyny bardzo ciekawy bieg w Krośnie. Kibice często mieli okazję do wstawania z miejsc i ekscytowania się mijankami. Najlepszy w całych zawodach ostatecznie okazał się Dominik Kubera.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Janowski bez złamań po upadku w Krośnie! Woffindena czekają szczegółowe badania – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Gdzie wyląduje Antonio Lindbaeck? Szwed ma kilka opcji – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

POLECAMY:

Żużel. Lektura na lato. Żużlowe rozmowy i opowieści – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)