Główny partner portalu

Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen. Foto: Marcin Kubiak, Unia Leszno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od przyszłego sezonu telemetria będzie dostępna podczas każdego spotkania PGE Ekstraligi. Obecnie dokładne pomiary pojawiają się tylko w trakcie jednego spotkania kolejki. Ponadto na wszystkich ekstraligowych stadionach powstaną nowoczesne boksy dla zawodników wraz z wyposażeniem. To oczywiście kolejne zmiany związane z rekordowym kontraktem telewizyjnym.

 

– Telemetria będzie mieć nie tylko wymiar telewizyjny (obecność w grafice TV), czy społecznościowy (aplikacja mobilna PGE Ekstraligi), ale również praktyczny dla zawodników. Od nowego sezonu w każdym parku maszyn powstanie nowoczesna i multimedialna zabudowa. Zawodnicy w boksach będą mieli dostęp do monitorów z bieżącą transmisją telewizyjną z meczów, a także – niezależnie – do danych telemetrycznych – informuje oficjalny komunikat PGE Ekstraligi.

A dane telemetryczne będą obejmowały pomiary czasu reakcji, prawidłowości działania maszyny startowej, czasów wszystkich zawodników, osiąganej szybkości, pokonanego dystansu, liczby wyprzedzeń, a także fotofinisz, by móc szybko rozstrzygać, ktory z zawodników szybciej wpadł na metę. W przyszłości spółka zarządzająca rozgrywkami planuje kolejny rozwój technologiczny, by wspomóc decyzje sędziowskie.

Dodajmy jeszcze, że w parkingu oprócz niezbędnego wyposażenia do odczytywania danych telemetrii pojawi się równię ujednolicone wieszaki na kaski, stojaki na koła, stoliki, krzesła oraz maty pod motocykle.