Główny partner portalu

Żużel. Tauron SEC: Powrót do Gdańska po ośmiu latach. Piotr Pawlicki z szansą na kolejne podium (ZAPOWIEDŹ)

Piotr Pawlicki. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gdańsk to szczególnie miejsce dla włodarzy One Sport, bowiem w tym mieście w 2013 roku, odbył się pierwszy turniej SEC pod egidą toruńskiej firmy. Po ośmiu latach, Mistrzostwa Europy wracają do miasta Neptuna. Czy polscy kibice będą mieli powody do zadowolenia, tak jak po zawodach w Gustrow? Przekonamy się już dziś. Startujemy o 19:00. 

 

Pierwszy, historyczny turniej Speedway European Championship w Gdańsku padł łupem Emila Sajfutdinowa, który wygrał zawody z dorobkiem czternastu punktów. Na drugim miejscu uplasował się Nicki Pedersen, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Tai Woffinden. Tomasz Gollob, mimo zdobycia trzynastu punktów, musiał zadowolić się czwartym miejscem. W całym cyklu SEC, który składał się z czterech rund, górą był Martin Vaculik. Srebrny medal przypadł Nickiemu Pedersenowi, z kolei brązowy medal zawisł na szyi Grigorija Łaguty.

Sezon 2021 w Mistrzostwach Europy układa się po myśli polskich kibiców. Na półmetku cyklu liderem klasyfikacji generalnej jest Piotr Pawlicki. Leszczynianin, w inauguracyjnych zawodach w Bydgoszczy, zajął drugie miejsce, natomiast w niemieckim Gustrow stanął na najwyższym stopniu podium. “Piter” musi uważać jednak na Leona Madsena, bowiem Duńczyk, tak samo jak Polak, zajmował pierwsze i drugie miejsce, tracąc do młodszego z braci Pawlickich pięć oczek. Na czwartym miejscu w klasyfikacji znajduje się Patryk Dudek, który do podium traci tylko punkt. W Bydgoszczy, “Duzers” skończył zmagania w półfinale, natomiast w Niemczech zajął trzecie miejsce za wspomnianym Pawlickim i Madsenem. Co ciekawe, cała trójka spotka się w Gdańsku już w biegu drugim.

Walka o utrzymanie w cyklu również zapowiada się ekscytująco. Piąty w klasyfikacji – Daniel Bewley – ma pięć punktów przewagi nad ósmym Bartoszem Smektałą.

Organizator cyklu postanowił przyznać “dziką kartę” Krystianowi Pieszczkowi. Mimo że “Krycha” notuje przeciętny sezon w eWinner 1. lidze, to z pewnością wychowanek Wybrzeża Gdańsk tanio skóry nie sprzeda, na co liczą gdańscy kibice. Z kolei po raz kolejny Davida Bellego zastąpi pierwszy rezerwowy cyklu – Jacob Thorssell. Francuz dalej odczuwa skutki upadku w Rybniku.

Speedway European Championship – sobota, 3 lipca, godzina 19:00 – transmisja: Eurosport 2

Lista startowa:

1. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
2. Mikkel Michelsen (Dania)
3. Jacob Thorssell (Szwecja)
4. Patrick Hansen (Dania)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Patryk Dudek (Polska)
7. Piotr Pawlicki (Polska)
8. Bartosz Smektała (Polska)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Kai Huckenbeck (Niemcy)
11. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
12. Krystian Pieszczek (Polska)
13. Siergiej Łogaczow (Rosja)
14. Timo Lahti (Finlandia)
15. Nicki Pedersen (Dania)
16. Vaclav Milik (Czechy)
17. Alan Szczotka (Polska)
18. Piotr Gryszpiński (Polska)