Główny partner portalu

Żużel. Tarasienko postanowił ścigać się szczebel wyżej. Da spokojniejszy sezon GKM-owi?

Wadim Tarasienko i Timo Lahti. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

We wtorkowe popołudnie Wadim Tarasienko poinformował, że nie przedłuży umowy z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Rosjanin postanowił spróbować nowych sił i będzie się ścigał w PGE Ekstralidze. Wszystko wskazuje na to, że jego pracodawcą zostanie ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.

 

27-latek nie mógł narzekać na brak ofert. Tarasienko zaliczył bowiem kolejny świetny sezon w polskich rozgrywkach i po wygraniu klasyfikacji najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej w 2020 roku, został jednym z najlepszych żużlowców eWinner 1. Ligi 2021. W tegorocznych zmaganiach na zapleczu PGE Ekstraligi wykręcił średnią 2,219 punktu na bieg.

O Tarasienkę mocno zabiegały zarówno kluby z PGE Ekstraligi, jak i rywale bydgoszczan z eWinner 1. Ligi. Rosjanin miał chociażby ofertę z Stelmet Falubazu Zielona Góra, który buduje skład na awans. Ostatecznie jednak zawodnikowi najbardziej przypadła do gustu oferta grudziądzan. W ekipie Janusza Ślączki ma on zastąpić Kennetha Bjerre.

Powyższe informacje wskazują, iż grudziądzanie są już na finiszu budowania składu. Już wcześniej o przedłużeniu umowy z Gołębiami poinformowali bowiem Nicki Pedersen, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak i Norbert Krakowiak.