Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mikkel Andersen to zawodnik, który z pewnością ma papiery na jazdę. Syn znakomitego przed laty Briana Andersena dostał od organizatorów stałą dziką kartę na tegoroczny cykl SGP2 i w turnieju w Malilli pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Ledwie 16-letni zawodnik był najmłodszy w stawce i zabrakło bardzo niewiele, by znalazł się w wielkim finale.

 

W tym roku przed rundami SGP2, podobnie jak w seniorskim czempionacie, odbywają się również kwalifikacje. Duńczyk wykręcił w nich najlepszy czas, co pozwalało myśleć o tym, że w turnieju nie będzie statystą. I w istocie tak było. W trzech pierwszych gonitwach zgromadził na swoim koncie 8 punktów i był na tym etapie już niemal pewny awansu do półfinału. Później nieco przygasł, lecz ostatecznie i tak znalazł się w ósemce najlepszych.

W półfinale stanął pod taśmą obok Bartosza Bańbora, Williama Drejera oraz Philipa Hellstroem-Baengsa. Dużo lepiej ze startu poradzili sobie Bańbor i Andersen, choć przez cały wyścig na trzecim miejscu czaił się Szwed. Hellstroem-Baengs postawił wszystko na jedną kartę i na ostatnim łuku ostro wszedł pod Andersena. Duńczyk został wywieziony pod samą bandę, o którą otarł się na prostej. Ostatecznie stracił drugie miejsce i szansę na zwycięstwo w turnieju. Po biegu nie krył swojej frustracji.

Żużel. Mikkel Andersen: Być może pewnego dnia zostanę mistrzem świata. Greg Hancock od zawsze był moim idolem (WYWIAD)

Żużel. Podpatrywał mistrzów. Niebawem trafi do Ekstraligi?

– Oczywiście chciałem się w tym finale znaleźć. W mojej opini ten atak nie był do końca fair. No cóż, taki jest jednak speedway. Głowa do góry. Nadal będę ciężko pracował i skupiam się już na kolejnych występach – powiedział nam Mikkel Andersen.

16-latek może być jednak ze swojej postawy zadowolony. To jego pierwszy sezon w „dorosłym” speedwayu i zaczął go bardzo obiecująco. – Ogólnie jestem zadowolony. Biorąc pod uwagę to, że byłem najmłodszy w stawce, poszło mi nieźle – zauważył.

Kolejna odsłona SGP2 odbędzie się 6 września w Rydze.