Główny partner portalu

fot. media klubowe Ostrovii Ostrów Wielkopolski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sebastian Szostak zrealizował już nagrodę za triumf w ubiegłorocznym cyklu Nice Cup. 18-latek wybrał kevlar na zawody indywidualne i w środę po raz pierwszy pojawił się w nim ma torze. Jak się okazuje, kolory dobrane przez zawodnika nawiązują do jego ulubieńca – Emila Sajfutdinowa.

– Za zwycięstwo w cyklu Nice Cup w 2020 roku była właśnie taka nagroda. Konkretnie kwota do wykorzystania na wykonanie właśnie kelveru. Udało się w tych pieniądzach jest uszyć maty pod motocykl i ocieplacze. Na pewno wszystko się przyda, a przy tym jeszcze ładnie to wygląda – mówi Sebastian Szostak.

Zgodnie z regulaminem, kevlary wszystkich zawodników danej drużyny muszą być jednolite. Szostak będzie mógł więc występować w nowym stroju jedynie w zawodach indywidualnych. W przyszłym sezonie w kalendarzu jest jednak więcej turniejów młodzieżowych niż przed rokiem, zatem okazji do jazdy w świeżo uszytym kevlarze z pewnością nie zabraknie.

– W lidze będę startował oczywiście w takich samych kevlarach jak cały zespół, ale w zawodach młodzieżowych mogę jechać w tym kevlarze. Sam wybrałem taką kolorystykę, która zawiera głównie elementy niebieskie i pomarańczowe – wyjaśnia junior. – Mieliśmy do wyboru trzy projekty. Wybraliśmy akurat ten, bo najbardziej mi się spodobał. Trener dopilnował rozmieszczenie wszystkich logotypów, żeby to nie tylko ładnie wyglądało, ale też promowało sponsorów – dodaje.

Wychowanek ostrowian nie ukrywa, że jego idolem jest Emil Sajfutdinow. Właśnie na Rosjaninie Szostak wzorował się przy wybieraniu kolorów kevlaru. – Pomarańczowy kolor był obowiązkowy, choć oczywiście przeważa niebieski. Widziałem właśnie nowe barwy Emila, który dodał też więcej niebieskiego koloru – kończy Szostak.

5 komentarzy on Żużel. Szostak zadebiutował w nowym kevlarze. Kolory nawiązują do Sajfutdinowa

Skomentuj

5 komentarzy on Żużel. Szostak zadebiutował w nowym kevlarze. Kolory nawiązują do Sajfutdinowa

Skomentuj