Żużel. „Szczakiele” 2021 rozdane. Wyróżnienia dla medalistów GP, bieg sezonu dla Bewleya

W czwartek odbyła się Gala PGE Ekstraligi, podczas której rozdano tradycyjne nagrody za cały sezon, czyli Szczakiele. Wśród wyróżnionych nie było wielkich niespodzianek – najlepszym polskim zawodnikiem został Bartosz Zmarzlik, najlepszym zagranicznym żużlowcem Artiom Łaguta – czyli medaliści Indywidualnych Mistrzostw Świata. Drużyną sezonu został mistrz Polski, czyli Betard Sparta Wrocław.

W kategorii juniorskiej zwyciężył – oczywiście – mistrz świata wśród młodzieżowców, czyli Jakub Miśkowiak, a nagrodę za bieg sezonu przyznano Danowi Bewleyowi za jego jeżdżenie po bandzie w Lublinie. Trenerem roku został Jacek Ziółkowski, a niespodzianką sezonu – Paweł Przedpełski.

Gala PGE Ekstraligi 2021 była jednocześnie oficjalnym zwieńczeniem sezonu. Tegoroczną edycję prowadzili Gabriela Drzewicka i Tomasz Dryła, a gościem muzycznym była Cleo.