src: FB
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Berwick Bandits stracili dwóch zawodników podczas wyjazdowego meczu w Poole. Bastian Borke został odwieziony do szpitala, a jego zespół przegrał z dwukrotnym mistrzem ligi. Oxford Cheetahs wracają na zwycięską ścieżkę, pokonując Edinburgh Monarchs na Sandy Lane. Zapraszamy na podsumowanie meczów w ramach SGB Championship.

 

Bastian Borke znakomicie odnalazł się w barwach Berwick Bandits. 22-letni żużlowiec zbiera popularność na Shelfield Park, stając się ulubieńcem miejscowej publiczności. Borke jako rezerwa stanowi o sile zaplecza zespołu, często przechylać szalę zwycięstwa na korzyść „Bandytów” z północy Anglii. Elektryzujący styl jazdy przyciąga wzrok fanów, ale również stanowi pewien mankament w karierze Duńczyka. Wielokrotnie znajduje się on w trudnych sytuacjach, które kończą się poważnym upadkiem. To samo było podczas meczu w Poole, gdzie Bastian notował naprawdę przyzwoite spotkanie.

OGLĄDAJ MECZE SGB CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Lewis Kerr, ponownie, zrezygnował z jazdy po upadku. Były żużlowiec King’s Lynn Stars upadł na wyjściu z pierwszego łuku, a winnym uznano jego klubowego kolegę – Daynona Hume’a. Problem pojawił się w parku maszyn. Żużlowiec Bandits uznał, że nie jest w stanie kontynuować zawodów, a po dłuższej naradzie wykorzystano zastępstwo kontuzjowanego zawodnika za Kerra. Osamotniony Rory Schlein zdołał przywieźć dwa punkty, przegrywając z Tobiasem Thomsenem. Richard Lawson, w drugiej odsłonie, zerwał taśmę startową i do powtórki startował piętnaście metrów za rywalami. Bastian Borke wygrał bieg rezerw, przyjeżdżając tuż przed Samem Hagonem. Goście z Berwick doprowadzili do remisu po zwycięstwie Drew Kempa, a serie zwieńczono podwójnym zwycięstwem pary Schlein-Borke.

Duńczyk nie powtórzył dobrego startu w piątej odsłonie, a para gospodarzy wygrała podwójnie. Do ósmego biegu, goście z Berwick powiększali swoją przewagę. Następnie doszło do poważnego wypadku. Bastian Borke nadział się na tylne koło Tobiasa Thomsena, upadając na prostej przeciwległej. Motocykl wystrzelił w powietrze, kiedy to Borke upadł z impetem na nawierzchnie, zaczepiając o drewniany płot. Nagranie z wypadku dostępne jest w mediach społecznościowych zawodnika Wilków Krosno w U24 Ekstralidze. Ambulans pojawił się na torze, a medykom pomagał Rory Schlein. Ostatecznie karetka opuściła tor przy akompaniamencie oklasków miejscowych kibiców, dziękujących Borke za udział w meczu i jego elektryzującą jazdę. Mecz przerwano do czasu powrotu pojazdu służb medycznych.

Żużel. Jak wyglądały początki Startu Gniezno? Kolejna gratka dla kibiców z Wielkopolski!

Kolejne biegi to problemy gości, którzy nie zdołali dogonić gospodarzy. Osłabiony zespół Stewarta Dicksona musiał pogodzić się z faktem, że w pięciu ciężko stawić czoła lepszym przeciwnikom. Mecz zakończył się wynikiem 52:38, a Poole Pirates zdobyły punkt bonusowy. Zwycięstwo pomogło wyprzedzić Bandits w tabeli. Oba zespoły mają po siedem punktów, tracąc dwa do lidera z Workington.

Poole Pirates – Berwick Bandits 52:38
Poole: Richard Lawson 6+1 (1,D,3,2*), Tobias Thomsen 8+1 (3,2,2*,1), Tom Brennan 13+1 (2,2*,3,3,3), Zach Cook 7+1 (0,3,2*,2), Ben Cook 11+1 (1,2,3,3,2*), Sam Hagon 5 (2,0,3,0), Max Perry 2+2 (1*,0,0,1*)
Berwick: Lewis Kerr ZZ, Danyon Hume 2+1 (W,0,1,1*), Jye Etheridge 5+1 (1,3,0,1*,0), Drew Kemp 11 (3,1,2,2,3,0), Rory Schlein 13 (2,3,3,1,2,1,1), Freddy Hodder 1 (0,1,0,-,0), Bastian Borke 6+1 (3,2*,1,W,-,-)

Drugi środowy mecz rozgrywano w Oksfordzie. Miejscowe Cheetahs nadal walczą o powrót o czołówki po ciężkim początku sezonu. Zespół Pera Schroecka radził sobie bez Henry’ego Atkinsa, za którego zastosowano zastępstwo zawodnika. Na Sandy Lane przyjechali Edinburgh Monarchs, ale bez swojego lidera. Josh Pickering nadal leczy uraz, którego nabawił się podczas starcia z Plymouth Gladiators. Monarchs zaprosili do jazdy ich byłego zawodnika – Craiga Cooka.

Żużel. Były żużlowiec zwrócił się do Marka Cieślaka: Mam już dość jeżdżenia po zawodnikach

Pierwszy bieg rozgrywano aż trzy razy. Wpierw doszło do wypadku na pierwszym łuku, gdzie sędzia zarządził powtórkę. Następnie Lasse Fredriksen wytrącił z równowagi Camerona Heepsa. Ponowna powtórka, gdzie goście wyszli na podwójne prowadzenie, ale Masters i Heeps zdołali wyprzedzić Fredriksena. Ashton Boughen wygrał w biegu rezerw, prowadząc od samego początku. Pierwsza seria zakończyła się remisem 12:12.

Gospodarze odjechali z dalszym biegiem spotkania. Kibice oglądali sporo mijanek na dystansie, ale na wyróżnienie zasłużył Ashton Boughen. Rezerwa Cheetahs zdobył aż trzynaście punktów z bonusem, co jest jego najlepszym wynikiem w SGB Championship. Tyle samo punktów dorzucił doświadczony Scott Nicholls, a dziesięć Sam Masters. Goście polegali głównie na gościu z Workington. Craig Cook zdobył trzynaście punktów z bonusem. Cheetahs wracają do walki o play-off, kiedy Monarchs poczekają jeszcze na pierwsze zwycięstwo.

Oxford Cheetahs – Edinburgh Monarchs 54:36
Oxford: Sam Masters 10+3 (2,1*,3,2*,2*), Cameron Heeps 10+2 (1*,2,3,2*,2), Henry Atkins ZZ, Jordan Jenkins 5+2 (2,1*,0,2*), Scott Nicholls 13+1 (3,2*,2,3,3), Ashton Boughen 13+1 (3,2,3,1,1*,3), Luke Killeen 3+1 (0,1,1,1*), Jody Scott 0 (0)
Edinburgh: Craig Cook 13+1 (3,3,2*,3,1,1), Lasse Fredriksen 2 (0,0,2,0), Kye Thomson 8 (3,1,1,3), Michele Paco Castagna 2 (1,0,0,1), Justin Sedgmen 8 (2,3,3,0,0), Max James 1+1 (1*,0,-,W), Connor Coles 2 (2,0,0,0)

Wyniki za speedwayupdates.proboards.com