fot. Ola Gandurska / Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Philip Hellstroem-Baengs nie będzie mógł wziąć udziału w rywalizacji Aforti Startu Gniezno z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Wszystko przez kolizję terminów z Mistrzostwami Europy Par U19 w Rydze. Pozytywna informacja dla kibiców czerwono-czarnych jest jednak taka, że do składu wraca Szymon Szlauderbach.

 

Młody szwedzki zawodnik pozytywnie zaskoczył podczas poprzedniego meczu w Krośnie. W czterech startach zdobył on cztery oczka z dwoma bonusami. Szczególnie cenne punkty przywiózł w pierwszym wyścigu, w którym wraz z Michaelem Jepsenem Jensenem sięgnął po podwójne zwycięstwo.

Teraz zawodnik będzie walczył z reprezentacją w stolicy Łotwy, ale w awizowanym składzie pojawił się Szymon Szlauderbach. W ostatnich tygodniach leczył on kontuzję obojczyka, ale przed urazem prezentował niezłą formę. 23-latek miał duży wkład w domową wygraną gnieźnian z ROW-em Rybnik, gdy zdobył 9 punktów.

Mecz z łodzianami będzie dla zespołu Tomasza Fajfera spotkaniem o życie. Po nim w terminarzu Start ma już tylko domową rywalizację z Stelmet Falubazem Zielona Góra.

 

fot. media klubowe Aforti Startu Gniezno