Dariusz Śledź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę czekają nas dwa bardzo ciekawe starcia w PGE Ekstralidze. Na początek zmierzą się ekipy, o których przed sezonem mówiło się najczęściej jako o głównych kandydatach do pokrzyżowania planów Orlen Oil Motorowi Lublin. Mająca pewne problemy na starcie zmagań Betard Sparta Wrocław podejmie ebut.pl Stal Gorzów. Opiekun miejscowych uważa, że to ważny test dla jego zespołu.

 

Przed tygodniem wrocławianie w końcu zanotowali przekonującą wygraną na domowym obiekcie. Mierzyli się jednak z Fogo Unią Leszno, która boryka się z kontuzjami. Trener wicemistrzów Polski przyznaje zatem, że to spotkanie jest trudne do oceny.

– Chyba nie do końca był to miarodajny mecz. Leszczynianie robili, co mogli, ale potem zdominowaliśmy spotkanie. Odpowiedź dostaniemy w kolejnym meczu, jak przyjedzie do nas Stal Gorzów. To będzie dla nas sprawdzian. Mam nadzieję, że taki mocny mecz pomoże chłopakom, którzy mieli kłopoty na początku sezonu – mówił Dariusz Śledź.

Żużel. Sparta nie miała litości. Pogrom we Wrocławiu! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

To, co może martwić opiekuna ekipy ze Stadionu Olimpijskiego, to słabe punktowanie w biegach młodzieżowych. Choć w szeregach Byków nie było Damiana Ratajczaka, to juniorzy przegrali swój bieg 1:5. – Niestety tak się stało. Pamiętajmy, że Marcel to bardzo młody chłopak. Później pokazywał się już z dobrej strony. Ja jestem cierpliwy w stosunku do młodych chłopaków – komentował szkoleniowiec.

Nadzieję na lepsze występy dał za to Tai Woffinden. Brytyjczyk dał się pokonać tylko raz – Keynanowi Rew. Zdobył 13 punktów z bonusem i nieco odbudował swoją średnią po kilku bardzo słabych starciach. – Myślę, że ten mecz był Taiowi bardzo potrzebny. Uważam, że to właśnie o to najbardziej chodzi, aby w głowie się poukładało i kolejne mecze już powinny być lepsze – podsumował Dariusz Śledź.

Żużel. Woffinden budzi się po słabym początku? Janowski: Potrzebujemy mocnego Taia – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Mecz Betard Sparty z ebut.pl Stalą zaplanowany jest na godz. 16.30. Transmisja z tego spotkania zostanie przeprowadzona przez Canal+Sport.

Żużel. Kibice wściekli na Doyle’a. Ten ostro im odpowiada! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)