Tai Woffinden
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zarówno Betard Sparta Wrocław, jak i Fogo Unia Leszno mogą czuć niedosyt na początku sezonu. Wrocławianie chcą walczyć o Drużynowe Mistrzostwo Polski, a w pierwszych meczach rozgrywek gubią punkty i męczą się z niżej notowanymi rywalami. Drudzy ponownie są nękani kontuzjami i coraz poważniej muszą obawiać się o pozostanie w PGE Ekstralidze. Starcie właśnie tych ekip czeka nas w piątkowy wieczór. Poznaliśmy już awizowane składy na to wydarzenie.

 

Trener Dariusz Śledź przyzwyczaił kibiców do tego, że niechętnie rotuje numerami startowymi. Przed rywalizacją z Bykami doszło jednak do pewnych zmian. Numerem została zamieniona para Dan Bewley-Tai Woffinden. Teraz to starszy z Brytyjczyków ma dziesiątkę i teoretycznie łatwiejszy bieg na początek. W czwartej gonitwie zmierzy się z dwoma juniorami.

Poza tym w szeregach wrocławian pojawił się Nikodem Mikołajczyk. Wskoczyć może jednak za niego Marcel Kowolik, który w tym roku pokazywał się już na Stadionie Olimpijskim z bardzo dobrej strony.

Żużel. Po latach gwiazdy znów pobiją się o złoto na Wyspach! Potem chcą wygrać SoN – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Nadchodzi silnikowa rewolucja? W tle tuner mistrzów – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Leszczynianie zaprezentowali natomiast takie samo ustawienie jak na pierwszy mecz wyjazdowy w tym roku. Wtedy korzystali z zastępstwa zawodnika za Janusza Kołodzieja, a, jak wiadomo, kapitan Byków doznał kolejnego urazu. Z zawodnikami zmieniającymi lidera dwukrotnie pojedzie Keynan Rew.

Parę dwa razy stworzą Bartosz Smektała oraz Andrzej Lebiediew, a Grzegorz Zengota najczęściej ma się opiekować juniorami. W zestawieniu jest również Hubert Jabłoński, który jeździł w tym sezonie znacznie rzadziej niż Antoni Mencel.

Początek spotkania w piątek o godz. 20.30. Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Betard Sparta: 9. Daniel Bewley, 10. Tai Woffinden, 11. Bartłomiej Kowalski, 12. Artiom Łaguta, 13. Maciej Janowski, 14. Nikodem Mikołajczyk, 15. Jakub Krawczyk.

Fogo Unia: 1. Bartosz Smektała, 2. Andrzej Lebiediew, 3. Janusz Kołodziej, 4. Keynan Rew, 5. Grzegorz Zengota, 6. Damian Ratajczak, 7. Hubert Jabłoński.