fot. media klubowe GKM Grudziądz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mnóstwo emocji dostarczyły niedzielne derby pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz, a KS Apatorem Toruń. Niestety ponownie zgromadzeni w Mieście Ułanów byli świadkami fatalnego zachowania kibiców. Doszło do starć z ochroną, ale także wyrywania krzesełek i obrzucania się kubkami z piwem.

 

Kibicowskie ekscesy na meczach żużlowych, w zestawieniu z piłką nożną, to rzadkość. W ostatnich latach mieliśmy jednak kilka przypadków skandalicznych sytuacji, jak chociażby ta z Ostrowa podczas meczu Arged Malesy z Fogo Unią Leszno. Tradycją niestety stają się też nieprzyjemne obrazki na meczach grudziądzko-toruńskich.

Podczas niedzielnego pojedynku znów było niespokojnie. Wulgaryzmy i prowokacje z obu stron to już niestety standard. Znów „popis” dali fani z Torunia, którzy podobnie jak w ubiegłym sezonie postanowili zdewastować elementy grudziądzkiego obiektu. Wyrwano mnóstwo krzesełek. Do tego obrzucano się kubkami z piwem.

Żużel. Skandaliczne sceny w Grudziądzu. Gaz łzawiący poszedł w ruch – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Grudziądzanie też nie pozostawali dłużni. Interweniować musiała ochrona. Sportowe święto, zakończone triumfem miejscowych, będzie więc przyćmione obrazkami, które nie przystoją dyscyplinie postrzeganej jako rodzinna i bardzo kulturalna.

– Spotkanie dostarczyło dużo emocji, lecz niestety niektórym udzieliły się one w negatywny sposób. Przed biegami nominowanymi doszło do eskalacji utarczek pomiędzy kibicami. W sektorze gości zaczęto wyłamywać krzesełka. Z czasem po obu stronach w ruch poszły butelki oraz śmietniki. „Gorąco” było do końca meczu – relacjonuje Radio PiK.

W poniedziałkowe przedpołudnie obrazki po pobojowisku pokazali grudziądzanie. Sektor gości znów jest zniszczony, z pewnością odnowienie go do najtańszych nie będzie należało.