Łupem Kennetha Hansena padła pierwsza runda zmagań o mistrzostwo świata na długim torze. Stanisław Burza ponownie stanął na podium w Rzeszowie, tym razem jednak musiał jedynie uznać wyższość Duńczyka.

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

44-latek w przeszłości dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium na torze w Rzeszowie. Wówczas jednak jeździł z dziką kartą, natomiast w tym sezonie jest pełnoprawnym uczestnikiem cyklu i pokazał się ze świetnej strony. W finale jedynie Kenneth Hansen był w stanie pokonać wychowanka Unii Tarnów.

14. lokatę zajął drugi z naszych reprezentantów, Marcin Sekula. Opolanin startował jako „dzika karta” i zdołał wyprzedzić obrońcę tytułu, Romano Hummela, któremu ewidentnie tor w Rzeszowie nie leżał. Holender zajął bowiem ostatnią lokatę.

Warto dodać, że podium obsadzili zawodnicy, którzy największe sukcesy święcili w klasycznej odmianie żużla.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kenneth Hansen (Dania) 17 (4,4,4,1,4) + 1. miejsce w finale – 21 punktów do klasyfikacji generalnej
2. Stanisław Burza (Polska) 13 (2,4,w,3,4) + 2. miejsce w finale – 19 punktów
3. Chris Harris (Wielka Brytania) 12 (4,d,2,2,4) + 3. miejsce w finale – 17 punktów
4. Mathieu Tresarrieu (Francja) 15 (4,w,4,4,3) + 4. miejsce w finale – 15 punktów