Żużel. Stal wyda milion złotych z własnych środków na modernizację stadionu. „Stawiamy sobie najwyższe cele”

fot: media społecznościowe Stali Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie ponad stu sponsorów gorzowskiej Stali spotkało się w jednym gronie. Na śniadaniu Business Stal Clubu omawiano plany, cele i strategie na funkcjonowanie klubu w najbliższym czasie. Został także poruszony temat modernizacji stadionu, na którą klub tylko w bieżącym roku wyda milion złotych.

 

Na spotkaniu był obecny również prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki. Przestawił zebranym najważniejsze zamierzenia inwestycyjne miasta, ale także odniósł się wprost do władz klubu. – Mam zaufanie do prezesa Stali. Wierzę, że klub będzie się wciąż rozwijał, szedł do przodu, a kibiców czeka mnóstwo emocji – powiedział cytowany przez Gazetę Lubuską.

Podkreślmy, że stadion im. Edwarda Jancarza jest własnością miasta. Zarząd Stali Gorzów nie ma jednak zamiaru oszczędzać na infrastrukturze i na modernizacje przeznaczy w tym roku niemałe pieniądze. – Powstanie nowa nawierzchnia w parkingu, modernizacji doczekają się wieżyczka sędziowska, ulokowane pod nią trybuny VIP, warsztat dla juniorów i infrastruktura informatyczna, pojawi się dziesięć nowych garaży dla zawodników U-24 oraz zostanie odnowiona elewacja w parku maszyn. W dalszej perspektywie klub planuje zmodernizować kanalizację warsztatu, wybudować kasę dla kibiców przyjezdnej drużyny i drugą stałą toaletę dla widzów – wylicza prezes Sadowski.

Prezes Stali odniósł się także do sportowych aspektów funkcjonowania klubu. Ma on nadzieję, że zespół będzie ze sobą scalony jak nigdy dotąd. – W najbliższym sezonie żużlowym nasza drużyna ma być jednością. Nie stawiamy na pojedyncze nazwiska, lecz na cały zespół. Widzieliśmy tego oznaki już podczas obozu w Finlandii, gdzie nawet w czasie posiłków zawodnicy zestawili wszystkie stoliki w jeden duży stół, by w każdej chwili być razem. Liczymy, że z takimi trenerami, jak Stanisław Chomski i Piotr Świst pojedziemy w tym sezonie w 20 mistrzowskich meczach. Czyli do końca będziemy się bili o medalowe lokaty. Stawiamy sobie najwyższe cele bo wierzymy, że ta ekipa jest w stanie pokonać każdego rywala – przekonuje.

Po powrocie z Finlandii, żużlowcy wyczekują teraz na pierwsze treningi torowe. – Na nasz tor chcemy wejść w połowie marca, jak tylko pogoda na to pozwoli – zapowiedział Stanisław Chomski.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Sajfutdinow wraca na wyspy! Pojedzie z Doylem w drużynie