Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Miał być hit, wyszedł kit. Choć kibice w Gorzowie liczyli na zatrzymanie Orlen Oil Motoru Lublin, to goście szybko wybili im z głowy marzenia o zwycięstwie i pognali po dziewiątą wygraną w sezonie. Ostatecznie Koziołki triumfowały aż 56:34. Jest to najwyższa porażka gorzowian na najwyższym szczeblu na domowym torze od blisko 22 lat!

 

Gorzowianie w tym roku kilka razy pokazywali siłę na swoim obiekcie. Stalowcy szybko odjeżdżali torunianom, częstochowianom oraz leszczynianom. W niedzielę scenariusz był jednak inny. Po siedmiu biegach Orlen Oil Motor prowadził 25:17, a potem wyprowadził zabójcze ciosy. Przed początkiem czwartej serii na tablicy wyników widniał rezultat… 39:31 dla gości.

Żużel. Przekleństwa, gwizdy i wyzwiska. Tak powitali byłego kapitana – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. „Klub prowadzą amatorzy!” Od lat sponsoruje Wybrzeże, nie wytrzymał i zabrał głos! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Taka wpadka na domowym torze nie przydarzyła się żółto-niebieskim od bardzo dawna. W 2006 roku przegrali 33:57 z ostrowianami. Były to jednak zmagania w pierwszej lidze. Aby znaleźć tak wysoką porażkę Stali na najwyższym szczeblu trzeba się cofnąć do 30 czerwca 2022 roku.

Wtedy ekipa znad Warty zmierzyła się z Unią Leszno. Gorzowianie sromotnie przegrali 32:58. W zespole Stali ścigali się wtedy Piotr Świst, Robert Flis, Piotr Paluch, Paweł Hlib czy Mariusz Staszewski. Dla gości kapitalnie pojechał z kolei Damian Baliński, który przywiózł nietypowy komplet 10+5. Bezbłędni byli również Leigh Adams oraz Rafał Okoniewski.

Żużel. Motor miażdży Stal! Gorzowianie bez szans u siebie! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pomimo porażki, gorzowski zespół wciąż znajduje się na drugiej pozycji w tabeli PGE Ekstaligi. Odległość do liderującego Motoru jest już jednak gigantyczna. Koziołki zgromadziły aż dziewięć punktów więcej.