Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon żużlowy powoli wkracza w decydującą fazę – to określenie szczególnie lubiane przez dziennikarzy, ale na przełomie sierpnia i września dość aktualne. Upały i słoneczna pogoda powoli stają się tylko letnimi, wakacyjnymi wspomnieniami, ustępując miejsca jesiennej aurze. Wszystkie kluby wybiegają myślami kilka miesięcy do przodu i już planują kolejne rozmowy, transfery i projekty. My myślimy o zbliżającej się przerwie międzysezonowej, a na dłuższe wieczory, kiedy speedway pogrąży się w śnie zimowym, proponujemy naszą premierową książkę – „Żużlowe Rozmowy Po Bandzie”.

 

Ponad osiemdziesiąt rozmów Łukasza Malaki oraz Przemysława Sierakowskiego   z ludźmi ze świata żużla – zawodnikami, trenerami, sponsorami, żonami żużlowców, politykami czy artystami. Nie brakuje prawdziwych „perełek”, czyli wywiadów z  legendami speedwaya – Erikiem Gundersenem, Janem Osvaldem Pedersenem,  Brucem Penhallem czy Egonem Mullerem i wieloma innymi którzy pisali polską oraz światową historię speedwaya.

Łukasz Malaka i Egon Muller.

– Wszystkich bohaterów naszych  rozmów łączy jeden wspólny temat, czyli żużel widziany z różnej perspektywy. Mówią o nim partnerki zawodników, sponsorzy dyscypliny, artyści, politycy  czy też oczywiście  sami zawodnicy. Nie brak opowieści naszych kolegów czyli dziennikarzy czy żużlowych fotoreporterów.  Z całą pewnością możemy zaryzykować stwierdzenie, że „Żużlowe Rozmowy Po Bandzie” to pozycja inne niż wszystkie żużlowe publikacje do tej pory, pokazująca tę dyscyplinę ze drugiej strony. Sympatyk żużla trochę czasu na przeczytanie pozycji będzie musiał  poświęcić ponieważ tych rozmów naprawdę jest sporo – mówi Łukasz Malaka, manager portalu Po Bandzie i współautor książki. Część rozmów ujrzały już światło dzienne na łamach naszej strony w programie Przemysława Sierakowskiego „Wieczorne Magnata Rozmowy”, jednak są również i nowe, nigdzie dotąd niepublikowane, a odsłaniające niezwykle ciekawe kulisy sportu żużlowego.

Przemysław Sierakowski

– Cieszę się, że po książce Wojciecha Dróżdża „Po pilsku o żużlu” możemy wydać kolejną, obowiązkową pozycję na półce żużlomaniaków. Chociaż jest ona dopiero w fazie produkcyjnej, to już teraz zapewniam, że jest to niezwykle bogata i ciekawa publikacja, pokazujący świat żużla z zupełnie nieznanych i ciekawych stron. Wierzymy, że książka powtórzy sukces Wojtka i ledwo co zejdzie z maszyn, a już będziemy musieli ją dodrukowywać – komentuje Tomasz Borysewicz z drukarni Top-Offset w Pile, która to podjęła się wydrukowania i wydania opisywanej pozycji.

Takiej pozycji jeszcze nie było. I głęboko wierzymy, że pomoże przetrwać jesienno-zimowe wieczory bez żużla.

Książkę można zamówić  w  cenie 47 złotych (plus 10 złotych wysyłka). 20 procent ze sprzedaży zasili Fundację PZM. Zamówienia należy składać poprzez maila [email protected]   lub https://allegro.pl/oferta/zuzel-ksiazka-zuzlowe-rozmowy-po-bandzie-11114241836Wydanie książki planowane jest na ostatni tydzień września, wtedy też rozpocznie się wysyłka zamówionych egzemplarzy.