Główny partner portalu

Tai Woffinden. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kapitalne informacje dla kibiców Betard Sparty Wrocław przed meczami finałowymi PGE Ekstraligi. Tai Woffinden zdecydował już, w którym polskim klubie będzie ścigał się w kolejnych trzech sezonach. Pracodawcą Brytyjczyka wciąż będzie Betard Sparta Wrocław.

 

31-latek to niezwykle ważny element układanki trenera Dariusza Śledzia. W tegorocznych rozgrywkach notuje średnią 2,115 punktu na bieg i wraz z Artiomem Łagutą oraz Maciejem Janowskim prowadzi wrocławian do upragnionego piątego tytułu Drużynowych Mistrzostw Polski.

Podobnie jak w poprzednich latach, Woffinden nie jest tym zawodnikiem, który jako pierwszy ogłosił pozostanie w Betard Sparcie. Znacznie wcześniej zrobił to chociażby Artiom Łaguta. Negocjacje wrocławskiego klubu z trzykrotnym mistrzem świata długo jednak nie trwały, bo jeszcze w sobotę – po turnieju Grand Prix w Vojens – Brytyjczyk mówił nam, że nie rozmawiał jeszcze z władzami wrocławskiego klubu.

Dodajmy, że sezon 2022 będzie już jedenastym dla Woffindena w barwach Betard Sparty. Do tej pory zawodnik, który jest jednym z najbardziej lojalnych obcokrajowców w historii polskich rozgrywek, zdobył dla ekipy ze Stadionu Olimpijskiego pięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski (trzy srebrne i dwa brązowe).