fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Parę tygodni temu pisaliśmy o krytyce, z jaką spotkali się organizatorzy tegorocznego Speedway of Nations w Manchesterze. Wszystko za sprawą cen. Czteroosobowa rodzina za obejrzenie finału musi zapłacić 240 funtów. W związku z krytyką, szef Belle Vue, Mark Lemon odsłania koszty jego zorganizowania. Przekraczają one pół miliona funtów.

 

– Chcemy we wszystkim być przejrzyści dla kibiców i zorganizowanie takiej imprezy jest niezwykle kosztowne. Koszty operacyjne są wysokie. Nie robimy tej imprezy ze względu na zarobek, ale dla przyszłości żużla w Belle Vue. Jeśli SON odniesie sukces to myślę, że w przyszłości częściej będziemy mogli oglądać najlepszych zawodników świata na naszym torze. Mamy zdaniem wielu najlepszy tor do ścigania i chcemy aby walczyli na nim najlepsi – mówi Lemon na łamach Speedway Star.

Żużel. Cook wypali w Unii? „Na bezrybiu i rak ryba”

Żużel. Woffinden i Lambert wracają do stawki. Poznaliśmy obsadę mistrzostw kraju

Były żużlowiec nie ukrywa, że spora część kosztów to opłaty na rzecz organizatora zawodów, Warner Bros Discovery. – Szczerze mówiąc, cała impreza będzie nas kosztować ponad pół miliona funtów. Takie są fakty. Gdy ostatnio organizowaliśmy SoN, ceny były niższe, ale Discovery też ponosi większe koszty, choćby promocyjne. Dodatkowo, będą stawiane specjalne trybuny na to wydarzenie i to też wiąże się z kosztami. Tak naprawdę to na SoN zwiększamy pojemność stadionu z dwóch tysięcy około trzykrotnie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że będziemy mieli łącznie około siedmiu godzin ścigania fantastycznych zawodników, ceny przedstawiają się dobrze. Miejsce stojące podczas finału kosztuje 55 funtów i są różne opcje zakupu biletów – dodaje Lemon.

Porównanie nie zawsze jest doskonałą nauką, ale warto rzucić okiem na inne „elitarne” koszty wydarzeń sportowych. Na Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 na torze Silverstone bilet na wyścig kosztuje co najmniej 219 funtów. Ceny czterodniowych biletów weekendowych zaczynają się od 359 GBP; bilety trzydniowe od 259 funtów. Oglądanie Manchesteru City, zaledwie kilka mil od stadionu żużlowego, kosztuje 100 funtów za miejsce premium na prestiżowym meczu piłki nożnej z czołowym rywalem z Premier League lub mecz fazy pucharowej dużego turnieju, takiego jak Liga Mistrzów. Bilety na tenisowy kort tenisowy Wimbledon Centre Court kosztują około 255 funtów na finał mężczyzn.