Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
fot. FB Optibet Lokomotivu Daugavpils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Optibet Lokomotiv Daugavpils pokonał SpecHouse PSŻ Poznań w meczu zamykającym 8. kolejkę 2. Ligi Żużlowej. Łotysze wyszli na prowadzenie po trzecim biegu i nie oddali przewagi aż do końca. Mecz zakończył się rezultatem 48:42.

 

Gospodarze byli bardzo równą drużyną. Znamienny jest fakt, że najsłabiej punktujący Ernest Matjuszonok sięgnął po 3 punkty z bonusem. Bardzo dobre wyniki wykręcili natomiast liderzy zespołu – Nick Morris oraz Jewgienij Kostygow, a także junior – Kevin Juhl Pedersen.

W szeregach gości zaskakiwać może słabsza postawa Francisa Gustsa, który spędził wiele lat na torze Lokomotivu. Tym razem talent wypożyczony ze Sparty zdobył 5 punktów i 2 bonusy. W szeregach PSŻ-u brakowało też punktów dwóch krajowych zawodników. Kacper Gomólski i Kevin Fajfer uzbierali razem osiem oczek.

Ta porażka sprawia, że na ten moment fotel lidera przejmuje Bedmet OK Kolejarz Opole. Skorpiony mają trzy punkty mniej od opolan, ale podopieczni Marcina Sekuli mają na koncie jedno odjechane spotkanie więcej.