fot. Sandra Rejzner/media klubowe PSŻ-u Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Goście z Poznania po dwóch remisach biegowych zaczęli czuć się w Ostrowie Wielkopolskim jak u siebie. Kiedy już po dwunastu wyścigach Arged Malesa dogonił rywali, zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Goście z Poznania wywożą z Ostrowa 47:43. Bohaterem gospodarzy Chris Holder, zdobywca czternastu punktów z dwoma bonusami, i Tobiasz Musielak (9 punktów). Matias Nielsen to z kolei najlepiej punktujący „Skorpion” z jedenastoma punktami na koncie.  

 

Pierwszy wyścig nie przyniósł kibicom wielu emocji, bowiem sprawa rozstrzygnęła się na pierwszym łuku. Tuż po starcie na prowadzenie wysforował się Chris Holder, za jego plecami do mety przyjechał duet gości, a tłem był Wiktor Jasiński. Podziałem punktów zakończył się też bieg juniorski, gdyż najlepszego po starcie Sebastiana Szostaka wyprzedził Kacper Grzelak. Tobiasz Potasznik zagubił się po starcie, jednak przeskoczył ostatecznie na trzecie miejsce. Trzecie rozdanie punktowe to podwójny triumf gości, czyli duetu Łoktajew-Szlauderbach. Na początku wyścigu Łoktajew zamknął Frederika Jakobsena, ułatwiając tym samym zadanie Szlauderbachowi. Ten dołączył do ukraińskiego kolegi, kończąc wyścig podwójnym triumfem. Ta seria trwała też w czwartym wyścigu. Najlepiej spod taśmy ruszył Mateusz Dul, a prowadzenia nie oddał już do końca. Za nim jechał duet ostrowian, lecz Potasznik został ukąszony przez Kacpra Grzelaka, który przeszedł na trzecią pozycję. Goście prowadzili po pierwszej serii już sześcioma oczkami, 15:9.

Już po jego pierwszym nieudanym starcie Mariusz Staszewski zdecydował się na zastąpienie Wiktora Jasińskiego Chrisem Holderem. Australijczyk pojawił się więc na torze w biegu piątym. Zaspał jednak nieco na starcie, co wykorzystał jego rodak Ryan Douglas. Holder przez chwilę wyskoczył na prowadzenie, choć Douglas okazał się lepszy. Szóste rozdanie punktowe to lepszy start gości ze stolicy Wielkopolski, którzy odnieśli drugie podwójne zwycięstwo w meczu. Gleb Czugunow próbował dogonić chociażby drugiego w stawce Szymona Szlauderbacha, ale bezskutecznie. Podopieczni Mariusza Staszewskiego powetowali sobie tę stratę w zamykającym serię wyścigu siódmym. Tym razem najlepszy refleks miał Tobiasz Musielak, do którego dołączył Chris Holder. Dzięki tej wiktorii rozmiary straty gospodarzy zmniejszyły się do sześciu oczek (18:24).

Na otwarcie trzeciej części zawodów od startu odstawiony został Tobiasz Potasznik, którego zastąpił Sebastian Szostak. Pierwsze podejście zakończyło się falstartem Mateusza Dula. W drugim natomiast szans rywalom nie dał Gleb Czugunow, za którego plecami do mety przyjechali obaj żółto-czarni. W dziewiątej odsłonie zmagań już od podniesienia taśmy lepsi byli zawodnicy w czerwonym i niebieskim kasku. Matias Nielsen chciał się przedrze do przodu. lecz zamknął go Chris Holder. Dziesiąta odsłona okazała się pechowa dla Wiktora Jasińskiego, który upadł na pierwszym łuku po tym, jak zablokowali go goście. Arbiter Bartosz Ignaszewski wykluczył Polaka z powtórki. W tejże lepiej wystartował Aleksandr Łoktajew, lecz Frederik Jakobsen napędził się po szerokiej i przeszedł na prowadzenie. Uratował tym samym remis. Po 2/3 spotkania podopieczni Adama Skórnickiego byli na dwupunktowym prowadzeniu (31:29).

Szybsi na starcie jedenastego biegu okazali się Mateusz Dul i Frederik Jakobsen, lecz na prowadzenie przedarł się Matias Nielsen. Duńczyk przyjechał do mety z dużą przewagą nad rywalami. Udaną rehabilitację za wcześniejsze występy zaliczył w dwunastym rozdaniu punktowym Wiktor Jasiński. Zaszalał on po szerokiej, by wyprzedzić Szymona Szlauderbacha. Sebastian Szostak okazał się za to lepszy od Kacpra Teski. Dzięki biegowej wygranej ostrowian na tablicy wyników widniał remis w meczu. Wtem nadszedł bieg trzynasty…Wprawdzie skuteczniejszy start zaliczyli Gleb Czugunow i Tobiasz Musielak, ale Czugunow szybko stracił pozycję. Za Musielakiem czaił się Łoktajew. Wykorzystał dogodny moment i wyszedł na czoło stawki. Ryan Douglas poszedł w jego ślady. To oznaczało 5:1 dla poznanian i ich ponowne prowadzenie w meczu, tym razem w stosunku 41:37.

Gleb Czugunow był bezkonkurencyjny w pierwszym z biegów nominowanych. Ryan Douglas zablokował Frederika Jakobsena, Duńczyka po chwili wyprzedził Szymon Szlauderbach. To oznaczało remis biegowy i rezultat 40:44 przed ostatnim biegiem. W tymże pechowo upadł na pierwszym wirażu Tobiasz Musielak, który został wykluczony. Osamotniony Chris Holder wyprzedził lepszego początkowo Łoktajewa, osiągając maksymalny rezultat w tej sytuacji-remis. Oznaczało to wygraną #OrzechowejOsady PSŻ w stosunku 47:43.

7.kolejka Metalkas 2.Ekstraligi (mecz zaległy)

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski-#OrzechowaOsada PSŻ Poznań 47:43

Arged Malesa: Chris Holder 14+2 (3,2,2*,2*,2,3), Tobiasz Musielak 9 (2,3,3,1,w), Wiktor Jasiński 3 (0,-,w,3), Frederik Jakobsen (1,1*,3,1*,0), Gleb Czugunow 7 (0,1,3,0,3), Tobiasz Potasznik 1+1 (1*,0,-), Sebastian Szostak 3 (2,0,0,1), Gracjan Szostak NS

#OrzechowaOsada PSŻ: Matias Nielsen 11 (2,3,1,3,2), Szymon Szlauderbach 7+3 (2*,2*,0,2,1*), Ryan Douglas 10+2 (1*,3,2,2*,2), Mateusz Dul 4+1 (3,0,1*,0), Aleksandr Łoktajew 9 (3,1,1,3,1), Kacper Grzelak 6 (3,1,2), Kacper Teska 0 (0,0,0), Lech Chlebowski NS

Bieg po biegu:

1. HOLDER, Nielsen, Douglas, Jasiński 3:3

2. GRZELAK, S.Szostak, Potasznik, Teska 3:3 (6:6)

3. ŁOKTAJEW, Szlauderbach, Jakobsen, Czugunow 1:5 (7:11)

4. DUL, Musielak, Grzelak, Potasznik 2:4 (9:15)

5. DOUGLAS, Holder, Jakobsen, Dul 3:3 (12:18)

6. NIELSEN, Szlauderbach, Czugunow, S. Szostak 1:5 (13:23)

7. MUSIELAK, Holder, Łoktajew, Teska 5:1 (18:24)

8. CZUGUNOW, Douglas, Dul, S. Szostak 3:3 (21:27)

9. MUSIELAK, Holder, Nielsen, Szlauderbach 5:1 (26:28)

10. JAKOBSEN, Grzelak, Łoktajew, Jasiński (w) 3:3 (29:31)

11. NIELSEN, Holder, Jakobsen, Dul 3:3 (32:34)

12. JASIŃSKI, Szlauderbach, Szostak, Teska 4:2 (36:36)

13. ŁOKTAJEW, Douglas, Musielak, Czugunow 1:5 (37:41)

14. CZUGUNOW, Douglas, Szlauderbach, Jakobsen 3:3 (40:44)

15. HOLDER, Nielsen, Łoktajew, Musielak (w) 3:3 (43:47)