Wybrzeże Gdańsk 2024 sesja
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podczas ostatniego wyjazdowego starcia Cellfast Wilków Krosno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku zawodnika U24 ekipy z Podkarpacia – Jonasa Seiferta-Salka. Duńczyk, który po zdarzeniu nie wycofał się ze spotkania, po badaniach potwierdził, że nie doszło u niego do żadnej poważnej kontuzji. Ze względu jednak na to, iż jest mocno poobijany, nie wystąpi w najbliższym meczu w lidze duńskiej.

 

Przypomnijmy, że do wspomnianego wypadku doszło w wyścigu 7. Jonas Seifert-Salk próbował na pierwszym łuku założyć Kaia Huckenbecka. Po kontakcie z Niemcem duński zawodnik wjechał w dmuchaną bandę. Siła uderzenia była jednak tak duża, że Seifert-Salk przeleciał nad płotem.

Do Duńczyka wyjechała karetka, ale na szczęście nie okazała się być mu potrzebna. 23-latek wstał i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Chwilę później wyjechał do powtórki biegu. W drugiej fazie spotkania już jednak nie występował.

Dziś Duńczyk zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis dotyczący swojego stanu zdrowia. Poinformował w nim, że nie doszło u niego żadnych złamań i skończyło się na siniakach. 23-latek zrobi sobie jednak przerwę od ligi duńskiej, w której broni barw klubu Slangerup Speedway. Chce bowiem być w pełni gotowy na niedzielne spotkanie Wilków Krosno.

„Niestety, Jonas miał wypadek podczas zawodów w sobotę w Bydgoszczy. Na szczęście, wstępne badania i testy potwierdziły, że nie doznał żadnych złamań, ale jest dość mocno poobijany. W ramach ostrożności, Jonas nie weźmie udziału w jutrzejszym spotkaniu w lidze duńskiej i zrobi sobie krótką przerwę, aby poddać się dalszemu leczeniu i w pełni wyzdrowieć w Danii. Jonas i zespół chcieliby serdecznie podziękować wszystkim za pozdrowienia, które napłynęły od fanów i kolegów ze środowiska żużlowego. Wasze wsparcie wiele znaczy. Czekamy na powrót Jonasa na tor w następnym meczu w Polsce” – przekazano w komunikacie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jonas Seifert-Salk (@seifertsalk)

Wspomniany niedzielny mecz Wilki Krosno odjadą u siebie przeciwko Texom Stali Rzeszów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.