Główny partner portalu

Od lewej: Sebastian Szostak, Marcin Kościelski, Kamil Nowacki. fot. TŻ Ostrovia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sebastian Szostak w czwartkowe popołudnie wygrał VII rundę Nice Cup w Toruniu, zdobywając 15 punktów. Tym samym triumfował w całym cyklu. Przed zawodami ostrowianin tracił bowiem 14 punktów do walczącego o zdrowie Mateusza Jabłońskiego.

 

Jak podaje kurierostrowski.pl, zawodnik Agred Malesy Ostrów zdecydował się przekazać wynagrodzenie za cały cykl wyżej wspomnianemu Mateuszowi Jabłońskiemu

– Wspólnie z trenerem uznaliśmy, że nagrodę finansową za zwycięstwo w całym cyklu przekażemy na rzecz walczącego o powrót do zdrowia Mateusza Jabłońskiego. Ja nawet chciałem przekazać mu puchar za pierwsze miejsce, a sam wziąć za drugie – mówił Sebastian Szostak

To bardzo szlachetny gest, który został również zauważony przez przedstawicieli firmy Nice. Zapowiedzieli oni, że dwukrotnemu zdobywcy cyklu Nice Cup ufundują nagrodę o tej samej wartości.

W całej klasyfikacji Nice Cup Sebastian Szostak zdobył 64 punkty, drugi był Mateusz Jabłoński który wywalczył 63 oczka, trzecie miejsce zajął Łotysz Artjoms Juhno, zdobywca 48 punktów.

Sebastian Szostak to jak widać nie tylko utalentowany żużlowiec, ale również człowiek o wielkim sercu, dla którego w tym momencie nagroda zeszła na dalszy plan, a liczyło się zdrowie kolegi z toru. Bardzo doceniamy i szanujemy takie gesty.