Główny partner portalu

fot. Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę ekipę OK Bedmet Kolejarza Opole czeka jeden z najważniejszych meczów od wielu lat. Opolanie stoczą rewanżowy bój o awans do eWinner 1. Ligi z Trans MF Landshut Devils. Na stadionie im. Mariana Spychały zespół ze stolicy polskiej piosenki wspierać będzie wiele gwiazd. Myślami z zawodnikami będzie także legendarny zawodnik, Sean Wilson.

 

Wilson to bez wątpienia jeden z ważniejszych zagranicznych zawodników, którzy ścigali się w opolskim klubie. W Kolejarzu występował on w sezonach 1997-1999 oraz 2001-2002. Jazdę w tej drużynie wspomina bardzo miło, a dzisiejszym reprezentantom klubu życzy jak najlepiej. W niedzielę całym sercem będzie wspierał zespół przed telewizorem.

– Mam ogromną nadzieję, że awansujecie w ten weekend do 1. ligi, będę trzymał za Was kciuki. Doskonale pamiętam czasy, gdy startowałem w tych barwach, to były wspaniałe lata. Do dziś mam kontakt z niektórymi osobami. Ja osobiście w tym roku nie mogę się pojawić, ale być może uda mi się za rok dotrzeć na spotkanie – mówi Wilson w specjalnym nagraniu.

Na obiekcie przy Wschodniej pojawi się natomiast wiele innych postaci związanych z opolskim klubem. Do tej pory udział swój potwierdzili Leonard Raba, Marek Mróz, Wojciech Załuski, Marian Witelus, Marcin Sekula, Mirosław Sosna, Jan Hartel, Piotr Żyto, Herbert Karwat, Bernard Jambor, Norbert Ciomber, Waldemar Gabor.

Przypomnijmy, że opolanie, aby wygrać 2. Ligę Żużlową potrzebują pokonać drużynę Diabłów różnicą minimum 14 punktów. W Landshut padł bowiem wynik 52:38 dla zespołu Sławomira Kryjoma.