Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

28 kwietnia podczas telekonferencji działaczy rosyjskiego żużla postanowiono, że sezon rozpocznie się zgodnie z planem. Czy zostanie dokończony? Tego nie wiadomo, ponieważ w Rosji jest duży problem z zaopatrzeniem w opony.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Jak podaje rosyjski portal sport25, kluczowym tematem rozmów był zakup i dostawa opon do klubów żużlowych. W związku z sankcjami nałożonymi przez Europę na Rosję, obecnie pojawiają się poważne problemy z logistyką. Każda z drużyn dokonała inwentaryzacji i ustalono, że kluby w razie potrzeby będą wzajemnie się oponami „wspomagały”.

– Zespoły policzyły liczbę opon, komu ile pozostało i pomożemy sobie nawzajem. Potem będzie problem. Trwają negocjacje z Turcją w sprawie produkcji opon. Wcześniej nie były tam zamawiane , bo nikt nie wiedział, że takie zdarzenia jak operacja na Ukrainie będą miały miejsce. Jednak z tego, co wiem, Turcy obiecali wyprodukować i wysłać opony w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Miejmy nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany i utrzymamy kalendarz rozgrywek – powiedział po spotkaniu korespondentowi Sport 25 Igor Stolyarov, trener klubu żużlowego Wostok.

Kupno opon przez Rosjan jest możliwe w Europie jednak przeszkodą jest logistyka ich dostarczenia do Rosji. Jeśli turecki producent opon nie dostarczy, może się okazać, że rosyjska liga się zatrzyma, ponieważ nie będzie na czym jeździć.