Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Betard Sparta Wrocław nie będzie miło wspominać wczorajszych zawodów w Zielonej Górze. Wicemistrzowie Polski nie wywieźli z W69 choćby punktu, a do tego groźne upadki zaliczyli Bartłomiej Kowalski i Artiom Łaguta. Wiadomo już, że pierwszego z nich czeka przerwa od startów.

 

Kowalski upadł na tor w piątym starciu. Po tym jak arbiter Paweł Słupski uznał, że zawodnik był winny i wykluczył go z powtórki, 22-latka nie oglądaliśmy już na torze. Był on zastępowany przez kolegów z zespołu.

Łaguta z kolei upadł po pasjonującym wyścigu jedenastym. Tuż po znakomitej walce o trzy oczka z Jarosławem Hampelem mistrz świata 2021 zaliczył upadek. Po zawodach z teamu zawodnika usłyszeliśmy, że odczuwa on mocny dyskomfort w łokciu. Lider Sparty schodził do szatni z bandażem.

Żużel. Upadek po biegu mistrza świata! Nietypowa sytuacja w Zielonej Górze – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Po badaniach wszystko wskazuje na to, że przerwa od startów czeka Kowalskiego. – Bartłomiej Kowalski po wczorajszym upadku w Zielonej Górze doznał urazu łopatki. Pierwsze prognozy lekarzy mówią o około 2-3 tygodniach przerwy w treningach zawodnika. Nieco lepiej wygląda sytuacja Artema Laguty, który jest „tylko” mocno poobijany. Dla pewności lider Betard Sparty Wrocław przejdzie jeszcze dzisiaj dodatkową rundę kompleksowych badań, która ma ostatecznie wykluczyć poważniejsze urazy – napisano w oficjalnym komunikacie wrocławskiego klubu.


Żużel. Piotr Pawlicki: Jakie utrzymanie? My chcemy play-offów! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Dobra informacja dla wrocławskich kibiców jest taka, że w kolejny weekend Betard Sparta nie ma zaplanowanego meczu ligowego. Kolejne starcie Spartanie odjadą 21 czerwca z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa.