Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Władze rozgrywek podjęły już decyzje po wydarzeniach w Gorzowie. Nałożone zostały kary na aż 15 zawodników! Żużlowcy będą musieli mocno sięgnąć do kieszeni.

 

Od wtorku o skandalu w Gorzowie mówi się nie tylko w środowisku żużlowym. Choć spotkanie miało się rozpocząć o godz. 18, to czekano na poprawę pogody, przeprowadzono prace torowe, a po próbie toru i naradach, około godz. 22 arbiter zdecydował o obustronnym walkowerze.

Wiadomo, że mocno po tej sytuacji ucierpią zawodnicy. Komisja Orzekająca Ligi zdecydowała się na spore kary finansowe. Żaden z zawodników nie będzie jednak na razie opuszczał żadnego spotkania.

–  Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na zawodników, którzy byli zgłoszeni do składów na mecz 5. rundy PGE Ekstraligi EBUT.PL STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (15 zawodników), ale „odmówili startu w zawodach”. Wszyscy seniorzy otrzymali kary pieniężne w wysokości po 50 tys. złotych każdy, a juniorzy po 10 tys. zł każdy. Dodatkowo KOL nałożyła na zawodników karę zawieszenia na okres jednego miesiąca oraz postanowiła zawiesić wykonanie kary zawieszenia na okres jednego roku – napisano w komunikacie PGE Ekstraligi.

Zawodnicy mają 3 dni na złożenie sprzeciwu od daty otrzymania orzeczenia. Środki zostaną w całości przekazane dla kontuzjowanych żużlowców, poprzez fundację.

Taka decyzja pokazuje, że PGE Ekstraliga zgadza się z ruchami podejmowanymi przez sędziego Michała Sasienia. Można się więc spodziewać, że walkower zostanie podtrzymany.