Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Główna Komisja Sportu Żużlowego zakończyła postępowanie w sprawie ostatnich wydarzeń na torze w Krośnie. W oficjalnym komunikacie zaznaczono, że problemy z nawierzchnią są spowodowane w zdecydowanej mierze przez niedociągnięcia ze strony miejscowych. Cellfast Wilki przyznały się do winy i nie zamierzają wojować z władzami polskiego żużla.

 

O torze przy Legionów mówi się bardzo dużo od rywalizacji Wilków z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Już wtedy zawodnicy mieli na torze sporo problemów. Kulminacja nastąpiła jednak kilka dni później, kiedy na Podkarpacie przyjechał Stelmet Falubaz. Jury zawodów postanowiło, że z uwagi na stan toru zawody się nie odbędą i przyznało walkowera siedmiokrotnym mistrzom Polski.

– Podczas postepowania ustalono, że w zasadzie wszystkie kłopoty występujące na krośnieńskim torze mają jedno źródło: niedociągnięcia podczas przygotowania toru do zawodów spotęgowane błędami ludzkimi przy postępowaniu z torem, oraz niezbyt fortunnie przeprowadzona w ostatnim okresie zmiana struktury toru w Krośnie – czytamy w oficjalnym komunikacie na polskizuzel.pl.

Sankcje nałożone na krośnieński klub mogłyby być wyższe, ale klub zdecydował się na przyznanie do winy, współpracę z GKSŻ i dąży do rozwiązania problemów z torem. Dodatkowe kary oprócz wspomnianego walkowera to zatem:

– Kara pieniężna w kwocie 25.000 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych),

– Środek dyscyplinarny w postaci nakazu określnego postępowania polegającego na nałożeniu obowiązku  zapłaty na rzecz  PZM równowartości kwoty odszkodowania z tytułu braku dojścia do skutku zawodów rozstrzygniętych walkowerem, o ile o takowe zwróci się do PZM partner telewizyjny rozgrywek (Canal+) w terminie wskazanym przez PZM,

– Środek dyscyplinarny postaci nakazu określnego postępowania polegającego na organizacji zawodów MACEC w sezonie 2022 w terminie i na warunkach wskazanych przez PZM,

– Środek dyscyplinarny w postaci nakazu określnego  postępowania polegającego na zapłacie odszkodowania na rzecz klubu ZKŻ  Zielona Góra zgodnie z art. 764 RSŻ.