Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Żużel rządzi na Lubelszczyźnie. Kolejne nagrody dla Speed Car Motoru

Aż 4 nagrody zgarnęli przedstawiciele środowiska żużlowego w 58. Plebiscycie Sportowym Kuriera Lubelskiego. Najlepszym juniorem został Wiktor Lampart, drugie miejsce w sportowej dziesiątce zajął Mikkel Michelsen, zaś specjalne wyróżnienia otrzymali Marek Kępa oraz kibice Speed Car Motoru Lublin.

Nagroda w kategorii Sport Młodzieżowy trafiła w ręce juniora Speed Car Motoru Lublin, Wiktora Lamparta. 18-latek ma za sobą świetny sezon w PGE Ekstralidze. Do swojego dorobku w 2019 r. dołożył także złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, brązowy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz srebrny Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Drugie miejsce w sportowej dziesiątce zajął Mikkel Michelsen. Lepsza od niego okazała się tylko Aleksandra Mirosław, mistrzyni świata i Europy we wspinaczce na czas. Duńczyk nie mógł osobiście odebrać nagrody, ze względu na udział w zgrupowaniu reprezentacji Danii. – To był dla mnie wspaniały rok i cieszę się, że jeżdżę w Lublinie. Przepraszam, że nie mogę być z wami, ale jestem w Hiszpanii, gdzie codziennie ciężko trenujemy z kadrą Danii. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie jeszcze lepszy – powiedział Mikkelsen w filmiku, wyświetlonym podczas Gali.

Specjalne wyróżnienie trafiło w ręce kibiców Speed Car Motoru Lublin za niepowtarzalną atmosferę, którą tworzyli podczas meczów ligowych. Nagrodę w ich imieniu odebrał Piotr Parcheta ze stowarzyszenia Speedway Fanatycy Wschodniej Stolicy. – Jestem w szoku, że jest mi dane odbierać tę nagrodę w imieniu rzeszy kibiców żużlowych, których mamy w województwie. Dziękuję serdecznie w imieniu całego grona kibiców – powiedział.

Kolejna nagroda specjalna trafiła w ręce Marka Kępy, wieloletniego zawodnika Motoru, a obecnie aktywnego działacza lubelskiego klubu.

KAMILA JANKOWSKA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.