Główny partner portalu

Żużel. Rybniczanie planują sześć sparingów. Pojadą na pewno z Motorem

Mateusz Tudzież. Foto: Radek Kalina/Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach coraz więcej klubów przedstawia swoich sparingpartnerów przed kolejnymi rozgrywkami. Poznaliśmy już chociażby przedsezonowych rywali RM Solar Falubazu Zielona Góra i Unii Tarnów. Wiemy również, że rywalami PGG ROW-u Rybnik będą ekipy z Poznania i Lublina.

– Chcielibyśmy w tym roku dość szybko wyjechać na tor, a także odjechać trochę meczów sparingowych. Zaplanowałem sobie sześć takich meczów przed sezonem, ale ile z nich dojdzie do skutku, to czas pokaże. Ważne, żeby zawodnicy dobrze zapoznali się z naszym torem – mówi nam Marek Cieślak, trener Rekinów.

Rybniczanie nie planują ograniczać się do sparingów z rywalami, z którymi zmierzą się w eWinner 1. Lidze. W planach szkoleniowca ekipy dwunastokrotnych mistrzów Polski są już starcia z klubami z zarówno PGE Ekstraligi, jak i 2. Ligi Żużlowej.

– Jestem już po rozmowach z kilkoma trenerami i odjedziemy na pewno dwa sparingi z drużyną z Poznania. Ostatnim rywalem przed sezonem ma być Motor Lublin i z nimi chcemy zmierzyć się w okolicach 25 marca. Z kolejnymi trzema drużynami prowadzę rozmowy – dodaje opiekun rybnickiej drużyny.

Przypomnijmy, że rybniczanie rozpoczną sezon od meczu na własnym torze. Rywalem PGG ROW-u będzie beniaminek eWinner 1. Ligi – Wilki Krosno.