Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Paweł Trześniewski Fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wielu kibiców rybnickiej drużyny z utęsknieniem czekało na ten dzień. Swoje szesnaste urodziny świętuje uchodzący za ogromny talent Paweł Trześniewski. Oznacza to, że młody żużlowiec ROW-u będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach ligowych. Zawodnikowi życzymy wytrwałości i samych trójek na żużlowych torach!

 

O problemach w formacji juniorskiej rybnickiej drużyny wiadomo nie od dzisiaj. Klub w ostatnim czasie ma problem ze szkoleniem wartościowych młodzieżowców. W tym sezonie eWinner 1. Ligi postawa juniorów jest sporym problemem. Jedynie Mateusz Tudzież prezentuje przyzwoitą formę. Pozostali młodzieżowcy spisują się bardzo słabo. Jednak sytuacja może się diametralnie zmienić bowiem od najbliższego spotkania ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk do dyspozycji trenera Marka Cieślaka będzie utalentowany Trześniewski.

– Ostatnie mecze jeździliśmy w zasadzie jednym juniorem. W następnym pojedzie już Paweł Trześniewski. Myślę, że będzie w stanie pokonywać juniorów, a jak wygra start to i może wygrać z seniorem. To już nie będą zera, tylko nadzieja na jakieś punkty. Myślę, że będziemy z niego zadowoleni. Jest to utalentowany chłopak. W zawodach juniorskich prezentuje się bardzo fajnie. Robi tam po 10-11 punktów. Wiadomo on jest na początku swojej sportowej drogi i czeka go sporo pracy. Jednak pokazuje spore zaangażowanie a talent, jaki posiada, daje nadzieję, że to będzie dobry zawodnik – powiedział nam Marek Cieślak.

Paweł Trześniewski urodził się 28 lipca 2005 roku. Na co dzień świeżo upieczony 16-latek mieszka i uczy się w Opolu. Od najmłodszych lat z powodzeniem ścigał się na miniżużlu w barwach klubu MKMŻ Rybki Rybnik. Od początku przygody z „czarnym sportem” zawodnikiem opiekuje się Antoni Skupień. Utalentowany 16-latek przyznał również, że jego ulubionymi zawodnikami, na których się wzoruje są Tai Woffinden oraz Maciej Janowski.

W sezonie 2019 rybniczanin wystąpił w ośmiu rundach Pucharu Ekstraligi, gdzie zdobył tytuł drugiego wicemistrza Ekstraligi. Trześniewski awansował również do finału Mistrzostw Świata w klasie 250cc, które odbyły się w Danii. Ostatecznie zakończył zawody na dobrym jedenastym miejscu. W tych samych zawodach wystartowali również dobrze znani kibicom Wiktor Przyjemski oraz Damian Ratajczak, którzy świetnie weszli w „dorosły” żużel. Jeśli talent Trześniewskiego będzie dalej tak się rozwijał, to rybniccy fani będą mieli sporo uciechy z jego występów na torze.

Na podium od lewej: Wiktor Przyjemski, Damian Ratajczak oraz Paweł Trześniewski.

Blisko rok temu młody zawodnik ROW-u Rybnik zdał egzamin na licencję żużlową w klasie 500cc, który odbył się w Toruniu. Przygotowywał go wspomniany Antoni Skupień, który bardzo pozytywnie ocenia swojego podopiecznego. Od tego momentu Trześniewski z powodzeniem ściga się w rozgrywkach młodzieżowych i wszystko wskazuje na to, że szybko wskoczy do składu rybnickiego zespołu.

– Paweł jest przede wszystkim bardzo solidny i pracowity. Jego rodzina jest też bardzo zaangażowana w rozwój jego kariery. Na pewno jest to jeden z największych talentów w ostatnich latach w Rybniku. Z tego co słyszałem ma wystąpić w meczu z Gdańskiem – powiedział nam Antoni Skupień.

Przypomnijmy, że ROW Rybnik zmierzy się na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk już w najbliższą sobotę. Będzie to niezwykle istotny pojedynek w kontekście awansu do fazy play-off. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisję przeprowadzi nSport+.

DOMINIK NICZKE