Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przełom roku to czas przeróżnych podsumowań i plebiscytów. My, jako redakcja PoBandzie, długo zastanawialiśmy się nad tym, jaka forma głosowania byłaby najlepsza i najsprawiedliwsza. Ostatecznie postanowiliśmy, że pójdziemy drogą uznanego konkursu Eurowizji i o wynikach naszego Plebiscytu zdecydują dziennikarze i kibice.  

 

W naszym Plebiscycie wytypowaliśmy dwanaście kategorii. Dziennikarze oraz Czytelnicy wybiorą: najpopularniejszych polskich i zagranicznych zawodników z każdego szczebla rozgrywkowego, najpopularniejszego trenera roku, prezesa roku, objawienie roku, rozczarowanie roku, żużlową imprezę roku oraz pechowca roku.

Najpierw zapytaliśmy o głosy dziennikarzy. W kategoriach, w których można wymienić pięciu zawodników, trenerów bądź prezesów punkty są przyznawane od 5 do 1. W kategoriach, w których można wymienić trzech zawodników, trenerów bądź prezesów punkty są przyznawane od 3 do 1.

Po zebraniu typów od dziennikarzy oddawać swoje głosy będą Czytelnicy PoBandzie. Po ich zliczeniu punkty również będą przyznawane od 5 do 1 oraz od 3 do 1, aby głos dziennikarzy i kibiców był równie istotny.

Przykład:

1. Zawodnik A – 5 punktów

2. Zawodnik B – 4 punkty

3. Zawodnik C – 3 punkty

4. Zawodnik D – 2 punkty

5. Zawodnik E – 1 punkt

Typy dziennikarzy będą publikowane na naszej stronie w najbliższych dniach. W sobotę rozpocznie się głosowanie Czytelników. Na naszym profilu Facebookowym udostępnimy formularz, w którym będziecie mogli przez tydzień głosować na swoich faworytów

– Na pewno Plebiscyt przeprowadzany jest w formule, jakiej dotąd nie było. Branżowi dziennikarze w poszczególnych kategoriach i wyłonili swoich zwycięzców. Do ich klasyfikacji ogólnej dołączymy głosy Czytelników i tym samym po raz pierwszy w historii żużlowych plebiscytów będziemy mieli wspólne dziennikarsko-kibicowskie głosowanie. Serdecznie zapraszamy do udziału w wyłanianiu najlepszych 2021 – mówi Łukasz Malaka, menedżer portalu PoBandzie i pomysłodawca Plebiscytu.

Pierwszych typów dziennikarzy możecie się spodziewać na naszej stronie już dziś. O 20 przedstawimy bowiem typy Joanny Cedrych, reporterki Eleven Sports, oraz Bartłomieja Czekańskiego, dziennikarza Tygodnika Żużlowego. Dodamy również, że dla głosujących przewidzieliśmy nagrody.

* W przypadku równej liczby punktów decydują głosy kibiców